Carpe diem!

marts 2014
P O T C P S Sv
« Feb   Apr »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Historia

Adriana Trigiani “Kurpnieka sieva”

downloadVai jums ir gadījies lasīt grāmatu un just, kā acu kaktiņā nepārtraukti iezogas pa asarai, bet grāmatas beigās tās jau rit viena aiz otrai, mirkli aizkavējoties degungalā? Adrianas Trigiani romāns “Kurpnieka sieva” ir pēdējo gadu krāšņākā un aizkustinošākā grāmata, ko esmu izlasījusi. Mīlasstāsts, kas liek ticēt patiesai mīlestībai. Tam, ka divi cilvēki var būt neizsakāmi laimīgi tādēļ vien, ka otrs ir ar viņu kopā, ka ir izvēlējušies būt kopā. Šeit netiek pieprasīti nekādi varoņdarbi mīlestības vārdā, nav vajadzīgi ne dimanta gredzeni, ne rožu ziedlapiņām nokaisīts ceļš, ne skaļi zvēresti vai saldas cukursirdis. Divi cilvēki nostājas viens otram blakus un sadodas rokās, jo zina, ka viens otru mīl un ka ir gatavi pavadīt kopā visu atlikušo mūžu, viens otru atbalstot, rūpējoties un jūtot neizsakāmu prieku par savu savienību. Tas ir stāsts par smaidu, kas raisās vien palūkojoties otrā, pieskaroties otram, ejot blakus, darbojoties kopā vai vienkārši kopā klusējot. Tā ir pārliecība – kopā MĒS ESAM STIPRI, KOPĀ MĒS ESAM KĀ VIENS. Tas ir stāsts par ģimeni un tās vērtību.

Tas arī ir stāsts par to, ka nejaušību nepastāv, ka tie, kam ir jāsatiekas, satiekas. Tomēr tikai mums pašiem īstajā brīdī ir jāizdara pareizo atbildi.Grāmatas galvenie varoņi Čiro un Enca kaut kādā veidā ir saistīti kopš sešu gadu vecuma, kad Encas tēvs savos divričos aizved Čiro māti, kura spiesta rūpes par abiem saviem dēliem atstāt klosteru māsu ziņā. Toreiz neviens no viņiem nezināja, ka nākamo reizi ģimene satiksies pēc daudziem gadiem, īsi pirms Čiro nāves. Čiro un Enca pirmo reizi satiekas piecpadsmit gadu vecumā. Enca, kā jau sieviete ir attapīgāka un saprot, ka spēcīgais un godīgais zēns ir viņas mūža mīlestība, savukārt ir jāpaiet laikam, lai pie šīs atziņas nonāktu Čiro. Liktenis abus jauniešus izšķir un tad atkal saved kopā Amerikā. Viņiem vairākkārt ir jāpazūd vienam no otra redzesloka un vairākkārt jāsatiekas, līdz beidzot viņi ir kopā. Viņu mīlasstāsts ir ļoti skaists, kaut arī īss. Tomēr  šajā īsajā mirklī viņi izdzīvoja tādu laimi un mīlestību, kādu citi nepiedzīvo visa mūža garumā. Tieši viņu mīlestība ir tā, kas uzņēmīgajai Encai ļauj pēc sava vīra pāragrās nāves izaudzināt brīnišķīgu dēlu un audžumeitu.

Grāmata ir ļoti aizraujoša un ir ļoti grūti nolikt to malā neizlasītu. Brīžiem rodas nepārvarama vēlme lapas pašķirt uz priekšu un palūkoties, kas notiks tālāk. Kad beidzot abi varoņi ļaus notikt tam, kam vajadzēja notikt jau sen. Atzīšos, ka pirmo reizi atviegloti uzelpoju tikai tad, kad abi bija salaulājušies. Cik tad tur trūka, ka daiļā Enca aprecējās ar citu. Šī tiešām ir ļoti aizraujoša, sirnīga, mīlestības un sentimenta pilna grāmata.

Autore romāna pamatā ir izmantojusi savu vecvecāku mīlasstātu, kuri abi cēlušies no Ziemeļitālijas, bet satikušies tālajā Amerikā, uz kurieni 20.gs. sākumā devās daudzi itāļi, lai sapelnītu naudu un atgrieztos savā dzimtenē. Tāds bija lielākās daļas izceļotāju nodoms. Lielākā daļa tā arī palika Amerikā, kļūstot par tās pilsoņiem. Tomēr viņi nekad nezaudēja mīlestību pret Itāliju. Tikpat ļoti savu dzimteni mīlēja arī grāmatas galvenie varoņi Enca un Čiro, kas būdami ļoti uzņēmīgi un strādīgi cilvēki savas dzīves laikā sasniedz  ļoti daudz. Adriana Trigiani ļoti labi attaino vēsturisko un sociālo situāciju minētajā laikmetā.

“Kurpnieka sieva” ir grāmata par mīlestību pret dzimteni, pret dzīvi un par vispatiesāko mīlestību, kāda var valdīt divu cilvēku starpā. Noteikti iesaku ikvienam, kas tic, ka pastāv īsts mīlestība.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>