Carpe diem!

jūnijs 2022
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Historia

Automātisks melnraksts

Cilvēkiem un viņu stāstiem uzmanība tiek pievērsta dažādu iemeslu dēļ. Reizēm šie stāsti ir līdz galējībām atšķirīgi. Kāds uzmanības lokā nonāk sava statusa un greznā dzīvesveida dēļ, bet kādu pamana viņa ciešanu pilnā likteņa pēc. Šie stāsti ir ļoti dažādi, gan izjusti un līdz mielēm sajūtami, gan tādi, kuros jaušams falšums un samākslotība. Un vēl ir tādi, kuros nepamanīta nepaliek vēlme manipulēt ar lasītāju. Tas saistīts ar to, cik nu kurš ir gatavs izstāstīt, cik daudz tiek izskaistināts vai pārspīlēts, kas šai stāstā tiek izcelts un kāds, galu galā, ir stāstītāja mērķis.

Daces Judinas jaunās triloģijas „Inde vīna kausā” pirmā grāmata „Vēstule” ir stāsts par dzīvošanu un nepadošanos. Romāna galvenie varoņi jau pēc pirmajām lapaspusēm iekaro lasītāja simpātijas, jo vienkārši dzīvo nost, skaļi neraudot par neveiksmēm, kas ļautu sev apkārt pulcināt gaudu kori un nonākt uzmanības centrā. Viņi katrs cenšas nodzīvot savu dzīvi pēc labākās sirdsapziņas un katrā situācijā atrast labāko risinājumi. Neizpaliek puni, sirdssāpēs un vilšanās, bet tas stāsta varoņus padara tikai stiprākus un gudrākus, ļaujot kritiski paskatīties ne tikai uz apkārtējiem, bet arī uz sevi pašu. Pamanītais dod iespēju augt un apzināties, kā tu gribi dzīvot un kādas ir tavas vērtības. Nezinu, kā citiem, bet man pēdējā laikā pietrūkst šādu stāstu par cilvēkiem, kas vienkārši dzīvo nost, necenšoties par visu varu pievērst sev uzmanību un izcelt savu īpašo vai arī ne tik īpašo statusu. Ir vairāk vajadzīgi stāsti par savas dzīves sakārtošanu un sevis apzināšanu, pašapziņas audzēšanu, spēju novilkt robežas un neļaut tās pārkāpt nelūgtiem viesiem. Ja mēs ik katrs tā darītu, arī mūsu sabiedrība kļūtu labāka, godprātīgāka un pašapzinīgāka.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>