Carpe diem!

decembris 2021
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Historia

Mets Heigs

Vēl pavisam nesen nebiju lasījusi nevienu no rakstnieka Meta Heiga grāmatām, taču pēc “Pusnakts bibliotēkas” izlasīšanas bija skaidrs, ka šis autors ir kļuvis par vienu no tiem, kura grāmatas es lasīšu pati un ieteikšu arī citiem. Tādēļ ar jau pirms ķēros pie nākamās grāmatas “Cilvēki un es” lasīšanas izjutu tādas, ka nepacietīgas trīsas – tūlīt, tūlīt nonākšu brīnišķīga stāsta varā.

Patiesības labad gan jāsaka, ka lasot pirmās simts lappuses, izjutu ko līdzīgu mērenam šokam vai šausmām. Heigs ir skarbs, jo viņš caur savu galveno varoni – citplanētieti kā uz delnas izliek visus cilvēces netikumus un norauj tai masku, ļaujot saskatīt visu, ko varbūt ikdienā cenšamies notušēt un visādos veidos attaisnot. Ir ļoti grūti viņam ko iebilst, bet tik un tā, pirmā sajūta, kas pārņem ir protests pret auksto aprēķinu un analīzi, bezkaislību, ar kādu šis citplanētietis šeit atsūtīts, lai izdzēstu dzīvības. Gribas iebilst iedomībai un pārākumam, ar kādu šīs būtnes raugās uz mums cilvēkiem. Tai pašā laikā nevar noliegt, ka tas viss ir pasniegts ar labu devu humora.

Taču tā ir tikai spēlītē, ko autors prasmīgi spēlē ar savu lasītāju, tāds kā māņu gājiens, jo, lai arī sākotnēji Heigs nošokē, pēcāk viņš ļoti uzskatāmi parāda, kāpēc  ir tik labi būt cilvēkam. Viņš liek saprast un atcerēties, kas ir tas, kāpēc mēs varam būt laimīgi, ka esam cilvēki, par spīti mūs vājībām, kas reizumis ir arī mūsu spēks. To Heigs liek mums apjaust  un novērtēt, un tas nekas, ka kādā supergudrā un attīstītā galaktikā mūs uzskata par nejēgām un muļķiem, kas atkal un atkal kāpjam uz vieniem un tiem pašiem grābekļiem, nozilinot paši sevi zili melnus, gan tiešā gan pārnestā nozīmē. Jo cilvēkam būt ir tik SASODĪTI LABI!!! Ir tikai jāatceras, ka esi cilvēks.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>