Carpe diem!

novembris 2021
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Historia

Zane Daudziņa “Dienasgrāmata”

300x0_dienasgramata-daudzinja-vaksVai jums lasot kādu grāmatu ir gribējies noslēpties, lai neviens netraucētu? Atrast ko līdzīgu buduāram, kur pazust, turot pa rokai smaržīgas tējas kanniņu un melnās šokolādes tāfelīti, jo gaidāma interesanta saruna ar grāmatas autoru?

Man tā bija ar aktrises un runas pedagoģes Zanes Daudziņas “Dienasgrāmatu”. Es šo grāmatu lasīju no rīta, ap pusastoņiem no rīta, pēc tam kad biju nosoļojusi savu ik rīta piecinieku un pirms bija jāmodina dēls. Šīs grāmatas lasīšana bija kā labas dienas garants, jo to pozitīvismu, mīļumu pret cilvēkiem, ko sajutu lasot šo dienasgrāmatu, apslāpēt nespēja nekādas nedienas.

Cilvēkam,  lai publicētu un arī lasītu dienasgrāmatu ir jāpiemīt zināmai drosmei, jo ikviena dienasgrāmata ir kā ļoti personiska un arī intīma saruna. Rakstītājam jābūt gana drosmīgam, lai atklātos, jo falšumam šajā žanrā nav vietas un tas nekavējoties tiktu atmaskots, bet lasītājam jābūt pietiekoši drosmīgam, lai uzklausītu to, kas autoram sakāms, jo kas zina, vai viņš maz šādai sarunai ir gatavs. Ļoti priecājos, ka Zane Daudziņa nenobijās un uzticējās, mums viņas “Dienasgrāmatas” lasītājiem. Es noteikti piekritīšu viņas vīram aktierim Vilim Daudziņam, ka autore ir lieliska rakstītāja un stāstītāja. Šī tiešām bija aizraujoša saruna, kas man kā lasītājam ļāva sajust aktrises ikdienu, gan “paviesojoties” lauku mājās Vallē, gan steidzīgā solī dodoties līdzi aktrises un runas pasniedzējas gaitās. Paldies aktrisei par iespēju ielūkoties viņas dzīvē un sajust siltumu, kas valda viņas ģimenē!  Un paldies par cilvēciskajām vājībām, bailēm un raizēm pandēmijas dēļ, ikdienas priekiem un ķibelēm! Paldies par sapņiem un iedvesmu! Tas viss bija tik atpazīstams un tuvs, jo man bija tāpat, jo es arī par to raizējos un arī man tā ir gadījies, arī man ir līdzīgi sapņi, utt… Tas radīja tādu kā kopības sajūt. Manuprāt, tieši cilvēciskums, kas plūst no katras lappuses ir vislielākās šīs grāmatas vērtība. Tajā nav ne smakas no augstprātības vai zvaigžņu slimības. Šī tiešām bija ļoti vērtīga, aizraujoša un iedvesmojoša saruna, kas līdzi nes mieru un tādu baltu, baltu laimes sajūtu. Šobrīd, stāvot konkrētajā manas dzīves nogrieznī, varu teikt, ka šodien Zanes Daudziņas “Dienasgrāmata” manā skatījumā ir izcila.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>