Carpe diem!

oktobris 2021
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Historia

Eva Hietamies

Tētis skolāManuprāt, viens no uztraucošākajiem gadiem ikviena vecāka dzīvē ir gads, kad bērndārznieks pārtop par pirmklasnieku. Pirmkārt, ja satraukums par to, vai bērnam skolā patiks, vai spēs apgūt visu to pašu ko pārējie un vai viņam izdosies veiksmīgi sadraudzēties ar pārējiem skolēniem. Tad vēl protams pagarinātās grupas jautājums, ārpusskolas pulciņu apmeklējumi un vēl daudz citu lietu, ko strādājošiem vecākiem nemaz nav tik viegli koordinēt. Vēl jo grūtāk to ir izdarīt, ja vecāks ir viens. Tas tiešām ir satraucošs dzīves posma gan vecākiem, gan tikko izceptajiem pirmklasniekiem.

Tieši tik satraucošs un vēl mazliet ir Evas Hietamies romāna “Tētis skolā” varoņu Anti Pasenena un mazā Pāvo pirmais skolas gads. Jau tas vien, ka mazajam Pāvo, kas tikko vēl ticis ik dienas aizvests un atvests no bērnudārza, tagad pašam jāspēj pamostos, pabrokastot un doties uz skolu ir satraucoši. Vēl viņam jāuzņemas atbildība par uzdotajiem mājāsdarbiem un savām lietām, jāiedzīvojas ne tikai skolā, beta arī pagarinātajā grupā, kura viņam nemaz nepatīk. Anti telefons zvana nepārtraukti un viņam jāskrien glābt dēlu, nonākot gan komiskās, gan ne tik komiskās situācijās.

Taču arī pieaugušo dzīvi neviens nav atcēlis. Anti jāstrādā, jāmaksā rēķini, jāuzņemas atbildību par jaunāko brāli Janni, kurš ir cilvēks ar īpašām vajadzībām un gatavojas kļūt par tēti. Notikums tiešām ir priecīgs, bet tā kā arī viņa draudzene ir cilvēks ar īpašām vajadzībām, ir tik daudzi, kas netic un iebilst, ka jaunie vecāki varēt audzināt savu bērnu. Bez Anti un viņa tēva, kas ir Jannes aizbildņi, tiek pieņemts lēmums mazuli atdot adopcijai. Tas sadusmo Janni un puisi aizbēg no pansionāta, kur mīt. Pavisam drīz pie Anti apmetas arī viņš un vientuļā tēva dzīve kļūst vēl satraucošāka. Vēl ir mīlestība, kurai viņi ar Enniju ļaujas. Taču viss beidzas pat īsti nesākoties, jo reizēm jau tā notiek, kad rūpes tiek pārprastas, un Anti zaudē ne tikai mīlestību, bet arī savu labāko draugu, jau otru reiz. Taču, lai arī cik sāpīga nebūtu šī pārdzīvojumi, viņam nav laika to apdomāt, jo dzīve pārvērtusies ripojoša sniega bumbā. Kā Anti tiks galā?

Vēl viens aizraujošs humora caurvīts romāns, kas pieskaras vairākām mūsdienu sabiedrībā ļoti svarīgām tēmām. Romāns liek smieties, reizēm pat gauži melni, bet tas arī liek aizdomāties un pārdzīvot līdz ar varoņiem viņu nedienas. Reizēm rodas vēlme grāmatas varoņus samīļot vai mesties tos aizstāvēt. Eva Hietamies ir izcila kā vienmēr.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>