Carpe diem!

jūlijs 2021
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Historia

No Jaunmēness līdz Jaunmēnesim jeb kā es pēc Mēness ritmiem ēdu.

ritmiVakar mēness atkal uzsāku jaunu ritējumu. Un šis būtu brīdis, kad vislabāk izdarīt  secinājumus par manu eksperimentu – ēšanu pēc Mēness ritmiem, kurai par pamatu bija Jarinas Perepeļicas grāmata “Ēdam pēc mēness ritmiem”.

Pirmkārt, par to kā man veicās. Principā sekot autores norādījumiem, ko ievērot konkrētajā mēneša fāzē, atbilstoši  valdošajai horoskopa zīmei nav grūti. platsmaizeViss ir saprotami izskaidrots, tā kā atliek tikai sagādāt sev kalendāru, kur redzamas gan mēness fāzes, gan konkrētās zodiaka zīmes, kuras konkrētajā dienā ietekmē ne tikai cilvēka fizisko, bet arī emocionālo pašsajūtu. Es gan šī ēšanas režīma ceturto līmeni – ēšanu atbilstoši mēness dienām atstāju citai reizei, bet papētot secināju, ka sastādot ēdienkarti, piemēram, nedēļai, vadoties pēc mēness dienām, varētu gan ietaupīt ģimenes budžetu, gan uzlabot pašsajūtu.

picaOtrkārt, par receptēm. Tās bija gardas, īpaši neskādēja maciņam, viegli pagatavojamas un pakļāvās dažāda veida improvizācijām, kā arī iedvesmoja pamēģināt ko jaunu. Visi ēdienu, ko izmēģināju bija pietiekoši sātīgi un nebija nekādas vajadzības lūkoties pēc papildus uzkodas. Man patīkams pārsteigums un atklājums bija “Kukurūzas miltu pica”, kuras gatavošanā izmantoju kukurūza putraimus. Tāpat bija patīkami, ka situācija, kad neesi bijis veikalā un arī nevēlies tur doties, atradās receptes, ko varēja pagatavot vienkārši no tā, kas atrodas mājās.

sampinjoni-ar-sezonas-darzeniemTreškārt, kā tad man gāja? Pirmās divas Mēness fāzes pagāja diezgan mierīgi, bet tad sākās trakotais karstums un bieži vien zuda vēlme vispār kaut ko gatavot vai ēst, kas varbūt nav visai labi, jo ēšanas režīmam ir nozīmes. Bija dienas, kas atļāvos ko neatbilstošu, bet mierināju sevi ar autores teikto, ka viss jādara ar baudu un prieku. Tādēļ ignorēju jebkādus vainas apziņas uzplūdus. Galu galā jāsecina, ka šī eksperimenta laikā esmu pazaudējusi 1, 5 kg, kas manuprāt nemaz nav slikts rādītājs, ņemot vērā, ka tas noticis bez kaut kādas lielas piepūles un sevis ierobežošanas.

pankukasGrāmata noteikti var kalpot kā palīgs ceļā uz veselīgāku ēšanu. Tā ir gana iedvesmojoša un var noderēt, ja nepieciešams pagatavot ko gardu un atšķirīgāku, kā ierastā ēdienkarte. Starp citu, grāmatā aprakstītajam principam var pielāgot arī savu ierasto ēdienkarti, protams, ja tā nav pārblīvēta ar tiešām neveselīgu ēdienu.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>