Carpe diem!

februāris 2021
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Historia

Mišela Marlī

9789934158650Es domāju, ka ir tikai retais, kurš neko nav dzirdējis par Koko Šanelu. Ja ne par viņu, tad vismaz par viņas radītajām smaržām “Chanel No 5” vai mazo melno kokteiļkleitu noteikti ir dzirdēts. Koko Šanela ir sava laikmeta ikona, kas reiz radīja apvērsumu modes pasaulē un apliecinājums tam, ka arī sieviete, ne tikai vīrietis, spēj izveidot veiksmīgu, peļņu nesošu uzņēmumu. Tieši Koko un citas viņas līdzgaitnieces, pateicoties tam, ka bija tik drosmīgas un uzņēmīgas, lai piepildītu savu sapni par savu uzņēmumu, lauza iepriekš valdošo sabiedrības uzskatu, ka sievietes vietā ir mājās pie pavarda, bet galvenais dzīves mērķis – veiksmīgi apprecēties. Koko ir viena no pirmajām, kas pierādīja, ka sievietes nav bezpalīdzīgas būtnes. Taču kāda tad īsti bija Koko Šanela? Ir tik daudz nostāstu un leģendu, no kurām lielāko daļu radījusi pati Koko, sevišķi, ja runa bijusi par viņas izcelsmi un jaunību. Koko Šanelas noslēpums ir vilinājis daudzus, kas viņas stāstu centušies iedzīvināt gan literatūrā, gan kinematogrāfijā. Koko Šanelas noslēpumu savā romānā “Mademoiselle Koko und Duft der Liebe” cenšas atklāt arī Mišela Marlī, kuras grāmatu ar nosaukumu “Koko. Mīlestības smarža” izdevusi izdevniecība “Latvijas Mediji”. Lai arī Koko Šaneles atstātais ikoniskais “mantojums” ir ļoti bagātīgs, Mišela Marlī par sava romāna centrālo notikumu ir izvēlējusies leģendārā aromāta “Chanel No.5” radīšanu.  Savas smaržas Koko nolemj radīt kā pieminekli savam traģiski bojā gājušajam mīļotajam Arturam Kepleram, kurš reiz viņai ieteicis radīt ekskluzīvas smaržas. Meklējot ideālo aromātu, Koko ļauj savā dzīvē ienākt jaunām attiecībām, kas palīdz viņai satikt ideālo smaržu radītāju Ernestu Bo. Viņu abu sadarbība ļauj piedzimt leģendārajam aromātam. Katrs jauns mīļākais ienes Koko dzīvē jaunas vēsmas, ko viņa ļoti prasmīgi izmanto, radot jaunus apģērbus un aksesuārus. “Koko. Mīlestības smaržas” ir Mišelas Marlī stāsts par Koko Šanelu, kas, manuprāt, izdevies ļoti gaumīgs un sataustāms, lai arī, kā pati autore saka, uz neapstrīdamu patiesību nepretendē, jo īstu skaidrību nav devusi pat deviņu šīs leģendārās dāmas biogrāfiju izlasīšana. Varbūt, ka tāda neapstrīdama patiesība nemaz nav nepieciešama, jo Koko ir tik spilgta un radoša personība, ka tas viņai nemaz nepiestāvētu.

Viennozīmīgi šī ir grāmata, kas ļauj sajust leģendārās Koko Šanelas francisko šarmu, spēku, apķērību un nepārspējamo valdzinājumu tik ļoti, ka sāku apsvērt, vai tik manā garderobē nevajadzētu ieviest ko no Koko radītajiem apģērba gabaliem.

Did you like this? Share it:

1 comment to Mišela Marlī “Koko. Mīlestības smarža”

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>