Carpe diem!

novembris 2020
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Historia

Pandēmijas ziemas sezona #1

boosEs aizvakar nenormāli sadusmojos. Tā, ka bija jāraud. Manējie uzskata, ka es raudu daudz. Patiesībā, es nevaru paraudāt. Vismaz tad, kad vajadzētu nevaru. Izraudies! Attīries! Izlaid ārā! Tas man galīgi neder! Zem segas vai vienatnē es raudu reti. Tad, kad tiešām viss sakrājies tā, ka jūtos kā ūdensmuca kurā ar lielu švunku iekritis akmens vai kāds dzelzs gabals. Ūdens lielām šaltīm izskrien no mucas un atbrīvojas vieta. Tikai to akmeni neviens neizvelk. Tas paliek mucā. Krājas kopā ar ūdeni. Līdz nākamajam akmenim. Reizēm es prātoju: Kurā brīdī ūdensmuca pārtaps par akmeņu mucu? Bet ūdeni jau laikam varēs ieliet vienmēr. Tikai vajadzēs mazāk laika, lai tas sāktu skriet pāri mucas malām. Visbiežāk es raudu no dusmām. Raudu, bet vēlos sist, plēst, lamāties un teikt nežēlīgus vārdus. Raudu, jo tas ir mazāk postoši. Es gan mēdzu arī kliegt un šņākt. Tad man esot slepkavniecisks skats. Tāds briesmīgs. Patiesībā, tā ir tikai acs, kas dusmu brīžos sāk šķielēt.

Bet kāpēc es sadusmojos? Ja godīgi, es jau dusmojos visu nedēļu. Uz sevi, jo nepārlasīju tik daudz kartupeļu, cik gribēju. Uz kaķi, jo tas nepārtraukti vēra vaļā dzīvokļa durvis un dieba prom, augšā pa trepēm līdz pat bēniņu stāvam, kur pilnā augumā nostāties pagrūtāk.  Uzskrien. Noguļas un gaida. Domā, ka skriešu pakaļ. Lai tak iet …! Es biju dusmīga! Taču visvairāk es dusmojos uz valdību. Ta ne jau par ārkārtas stāvokli! Par to, ka grib piespiest mani atzīt, ka esmu nabadze! Man vajagot sociālās korekcijas, jo gribu darīt to, kas man patīk. Tad vēl izbeidzās pēdējo mēnešu peļņas avots. Ārkārtas stāvokļa gaidās. Dabūju parādu piedziņas rakstu. Jo par piecām dienām nokavēju terminpagarinājumu lūgumu. Nezināju. Ignorantia non est argumentum. Arī fakts. Labi, ka VID ierēdne sakarīga. Zvanīja, lai nenobīstos, ka aktam sekos prasītais nomaksas grafiks un pagarinājums.  Taču nodokļu maksātaja biogrāfija samaitāta. Tad nu sadusmojos par visu, apraudājos un uzrakstīju pusotru lapu par to, kāds kretīns ir Reiris, Petraviča un visi pārējie. Tad nomierinājos un visu izdzēsu. Lai tak iet…! Upura loma mani kretinē vēl vairāk. Tādēļ nosūtiju CV un pieteikuma vēstuli četriem darba devējiem. Diez Reiris ir paskatījies, kam Nodarbinātības aģentūras lapā tiek piedāvāta alga 1000 un vairāk? Es kā radošais ar 3 augstākajām sev atbilstošā un interesējošā jomā atradu lielāko samaksu 700 eiro pirms nodokļu nomaksas. Prasība augstākā un pieredze, bet cipars šāds. Apsvēru iespēju strādāt par vilciena konduktoru. Varbūt atrastos materiāls vēl vienam romānam. Radošā konduktore/kontroliere – skan labi un neviens nevarēs piesieties sociālo korekciju. Tikai, kas bērnu audzinās, ja man mēnesi 12 naktis var būt komandējumi. Vēl viens iemesls korekcijai – nedzīvo ar vīrieti tikai tāpēc, lai būtu vīrietis blakus. Ir ko koriģēt, lai saprotu, ka nav ko no rāmja laukā līst. Viss taču manis pašas labā! Zelta cilvēks tas Reiris!

Pirmdien… Laikam mēģināšu beidzot izkrāmēt plauktus un notirgot dažas grāmatas. Dienišķajiem nodokļiem. Pirms sākusies lielā koriģēšanas akcija. Vēl varētu cept un tirgot maizi, vai uzadīt cimdus. Bet varbūt labāk vienkārši saēsties kūkas? Ja viņiem trūkst maizes, lai ēd kūkas! Kaut ko noteikti darīšu. Ja neko citu, tad vismaz stāstu uzrakstīšu.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>