Carpe diem!

augusts 2020
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Historia

Lūsinda Railija

300x0_taurenuistaba_978-9934-0-8879-7Jau kādu laiku mājaslapā nepacietīgi pētu Zvaigznes ABC drīzumā izdodamo grāmatu katalogu. Gaidu. Bet pagaidām vēl nav. Īru rakstnieces Lūsindas Railijas Septiņu māsu sērijas sestā grāmata “Saules māsa” visticamāk vēl jāpagaida. Taču šovasar pie lasītājiem devies cits šis pašas autore darbs “Taureņu istaba”. Romāns, kas lieti noderēs kādā lietainākā dienā un aizvedīs lasītāju uz kādu vecu, bet ļoti skaistu muižu.

Taureņu istaba – izklausās pavisam romantiski. Gluži neviļus jādomā par ziediem un zaļumiem pilnu istabu, kur brīvi laidelējas brīnumskaisti tauriņi. Mazā Pozija neizsakāmi mīl savu tēvu un tic, ka viņas un tēva noķertajiem tauriņiem Tauriņu istabā ierīkots kas līdzīgs viesnīcai, kur mazie skaistuļi īsu brīžu atpūšas, lai pēc tam dotos tālāk. Neizsakāma ir viņas vilšanās, kad viņa pavisam nejauši šajā istabā atklāj stiklotu, mirušu tauriņu piepildītu stendu. Atklājums liek viņai šausmās un riebumā iet šai istabai iet ar līkumu gandrīz visu viņas dzīvi. Līdz brīdim, kad Taureņu istabas durvis tiek atdarītas un top skaidrs, ka šī telpa slēpj kādu vēl šausmīgāku noslēpumu. Viņai nav ne jausmas, cik ļoti šis noslēpums ietekmējis visu viņas dzīvi!

“Taureņu istaba” ir vēl viens aizraujošs romāns, kas iepriecinās visus Lūsindas Railijas cienītājus. Romāns uzrakstīts tikpat interesanti un aizraujoši, ka visi iepriekšējie. Railija arī šajā darbā liek satikties tagadnei un pagātnei, risinot divas dažādas sižeta līnijas un ļaujot tām saskarties. Šoreiz gan tā vairāk ir viena varoņa – Pozijas tagadne un pagātne, taču tādēļ tā nav mazāk interesanta. Šajā savā darbā autore pieskaras arī tādām tēmām, kā atkarība, līdzatkarība, emocionālā un fiziskā vardarbība. Tāpat tas ir stāsts par mīlestību, kas izdzīvojusi cauri gadiem. Taču tas, kas mani uzrunāja, bija cieņpilnā attieksme pret abu šķirto mīlnieku partneriem. Autore varoņiem pēc šķiršanās liek satikties brīdī, kad viņi abi ir brīvi un bez saistībām. Nav nodevības, dzīvesbiedru pievilšanas un sāpināšanās. Ir tikai pagātnes noslēpums, kas jāatklāj. Tas piešķīra romānam tādu kā nosvērtību, mieru un stabilitāti. Jā, tas laikam bija tas, kas man patika visvairāk – tas, ka varoņi izvēlējās stabilitāti un būt godīgi. Dažiem, gan bija jāsaņem drosme, lai būtu godīgi un atklāti, taču viņi izdarīja pareizo izvēli. Tāpat šis romāns ļauj noticēt līdzcietībai, atbildībai un labsirdībai, kas mājo cilvēkos un ļauj mums ikvienam padarīt šo pasauli labāku.

Man šis romāns, lai arī nemazināja manas ilgas pēc Septiņu māsu sērijas turpinājuma, bija jauka satikšanās ar autori, viņas talantu, kā arī ceļojums laikā, vietā un telpā. Labs lasāmgabals arī lasīšanai šūpuļtīklā, dārzā piesaulītē vai kādā kafejnīcā, kur laiks aizrit nesteidzīgāk kā citur.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>