Carpe diem!

marts 2020
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Historia

Vladis Spāre

300x0_gajiensarklibozirgu978-9934-0-8532-1Vladi Spāri kā autoru iepazinu caur viņa romānu “Tu nevari dabūt visu, ko gribi”. Ziniet, ja man jautā par ko bija romāns, man būtu grūti izskaidrot, bet pavisam droši varu teikt – šis darbs tiešām ir lielisks! Viens no tiem romāniem, ko lasi un domā: kas ellē ratā tas ir? Taču iesācis lasīt tu nespēj atrauties. Sižeta pavērsieni seko cits citam un tu saproti, ka lasīt šo grāmatu ir tīrā bauda. Autors ir īsts teksta virtuozs, kurš romāna varoņus un pat absurdas situācijas padarīja reāli sajūtamas, liekot smieties pilnā kaklā. Vēl arvien ik pa laikam atceros to maitu Elmoru Betijas ledusskapī un smejos kā traka. Vladis Spāre savā romānā iesmej par nāvi un to turpina darīt arī savā tikko iznākušajā stāstu krājumā “Gājiens ar klibo zirdziņu”.

Šajā stāstu krājumā apkopoti 18 dažādi stāsti. Taču visus vienojošā tēma ir nāve. Klaiņošana pa Lielajiem kapiem ir pārcelta uz konkrētu personāžu un viņa pieredzi. Šie stāsti liek pieņemt nāvi kā neiztrūkstošu cilvēka mūža sastāvdaļu. Tie liek gaidāmās vai jau notikušās nāves faktu pieņemt, izprast un arī paironizēt par to. Autoram ir izdevies uzrakstīt vieglus stāstus. Gluži kā vieglās smiltis, ko palicēji novēl aizgājējam. Neviens stāsts, lai arī runa ir par nāvi nerada nomācošu vai nospiedošu sajūtu. Tie nav kā smagas, lietus pielijušas velēnas, kas kapraču mestas ar būkšķi atsitas pret mūža māju, atstājot smagumu palicēju dvēselēs. Šie stāsti līdzi nes smeldzi, atmiņas, varbūt nepiepildītas ilgas, zaudējuma sāpes, bet tie neliek smagi ciest ne varoņiem, ne lasītājam. “Gājiens ar klibo zirdziņu” iztiek bez klasiskā bēru marša, tajā ieskanas blūzs, roks, kaut kas džezīgs, bet, ja labi ieklausās var sadzirdēt arī ko no popsas un kaislīga tango, jo, kurš ir teicis, ka nāve nevar būt draiska vai kaisles pārpilna.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>