Carpe diem!

marts 2020
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Historia

Jānis Zelčāns

300x0_visi_dati_dodas_uz_debesim_drFebruārī biju nolēmusi pievērsties vīriešu sarakstītai literatūrai. Un kāpēc lai tie nebūtu mūsu pašu autori. Tā pateicoties Zvaigzne ABC manā grāmatu plauktā nonāca Jāņa Zelčāna stāstu un noveļu krājums “Visi dati dodas uz debesīm”. Jāsaka, ka neesmu fantastikas žanra piekritēja, taču šis laikam ir tas žanrs, kurš, manuprāt, ir ļoti iecienīts tieši vīriešu vidū. Varbūt kļūdos, bet parasti šāda veida darbi pieder tieši vīrieša spalvai. Tiešām ceru, ka nekultivēju tagad kādus stereotipus. Lai nu kā, biju patīkami pārsteigta.

Jāņa Zelčāna darbā “Visi dati dodas uz debesīm” apkoptas vairākas noveles un stāsti, kas lasītājam ļauj it kā ielūkoties iespējamajā nākotnē. Tā nav gara prātuļošana par tēmu, kā būtu, ja… Tā drīzāk ir neliela nākotnes modelēšana, tāda kā skice, kura atkarīga no tā, kādam no iespējamajiem nākotnes scenārijiem autors pievērš uzmanību. Ekoloģija, datu aizsardzība, zinātnes sasniegumi un inovācijas, kā arī daudz citu lietu, kas patlaban varbūt ir tikai iztēles auglis. Jāatzīst, tas bija diezgan interesants ceļojums laikā. Autors ļauj lasītājam piedzīvot ļoti dažādu pieredzi, ļaujot nonākt viņa radītajā nākotnes pasaulē un iepazīt nākotnes cilvēku personību, vājības, bailes, kā arī emocijas, kas ar neko neatšķiras no tā ko piedzīvo un pārdzīvo mūsdienu cilvēki. Tas pats saturs tikai citā podiņā jeb laikā. Tas arī šos stāstus padara tik saistošus un saprotamus. Tajos nebija pārāk daudz sarežģītu terminu un zinātniskās fantastiskas, kura būti grūti izprotama lasītājam, kas neaizraujas ar šo žanru. Man patika. Domāju, kā debija literatūrā tiešām labi uzrakstīta.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>