Carpe diem!

marts 2020
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Historia

Inga Grencberga

IMG_20200316_000321 (1)Cilvēki apgalvo, ka sekss un mīlestība ir divas pavisam atšķirīgas lietas. Varbūt. Bet varbūt arī nē. Man nekad nav izdevies šīs abas lietas atdalīt.

Mīlestība + slikts sekss – kombinācija, ko man par laimi nav nācies piedzīvot, bet es laikam to nosauktu par ABLOMU, gan mīlestībā, gan seksā. Jo mīlestība atrastu ceļu, kā sliktu seksu padarīt par labu. Un ja tā nav, tad no mīlestības tur nav ne smakas. Tieši tik vienkārši un ne citādi.

Labs seks + nemīlestība = viena reize, varbūt divas, bet ne vairāk. Smieklīgi, bet, lai seksu uzskatītu par labu, man nepieciešama mīlestība. Kaut vai tik daudz, cik melns aiz naga. Pat ja tā ir vienpusēja. Tā var arī nebūt mīla uz mūžu, bet tai ir jābūt. Citādi nekas nesanāks.

Slikts seks + nekāda mīlestība = Mieles un morālas paģiras. Bet gadās arī tā.

Mīlestība mēdz būt dažāda. Tā var būt mierinoša, harmoniska, izklaidējoša, cieņpilna, nevaldāma, agresīva un pat iznīcinoša. Ne vienmēr tā ir tāda, kādu mēs to esam iztēlojušies, vai kāda tā tiek aprakstīta mīlas romānos. Arī sekss nav tāds, kā aprakstīts. Ne katrs spēj gaumīgi atainot šīs abas lietas: mīlestību un seksu. Rakstot par mīlestību ir ļoti jāuzmanās, lai nepadarītu to banālu un nepārsaldinātu ar pliekaniem stereotipiem. Ne katrs to prot. Bet par seksu… par seksu rakstīt ir vēl sarežģītāk. Gana intīma un jūtīga tēma. Kā šo procesu, kurā cilvēks atkailinās pilnībā: miesā un garā, pilnībā uzticoties otram, atainot gaumīgi? Nepadarot vulgāru un klišejisku? Bez visiem šiem: “O, jē, mazā, tu padari mani traku! Es zinu, kā tu gribi, lai es tevi izmīlēju!” Ir tikai daži autori, kuri to spēj. Lasot šo autoru darbus neatstāj sajūta, ka rakstāmspalva mērcēta asinis, asarās un kaisles sviedros. Nav liekvārdības un aizplīvurotu mājienu, bezjēdzīgu kunkstu un elsu. Viss šķiet tik reāls, sajūtams, sagaršojam un pat saožams. Šķiet no grāmatas lapaspusēm tvan kairinoša seksa aromāts.

Taču ziniet, kas ir visgrūtākais? Visgrūtākais ir gaumīgi atainot abas šīs abas lietas kopā: mīlestību un seksu. Taču ir autori, kam tas izdodas. Viena no šādiem autoriem ir Inga Grencberga, kuras debijas romāns literatūrā “Sestā sieva” ir ļoti īpašs un vērā ņemams darbs.  Es noteikti gribētu piekrist Dzilindžeram, kura pirmais vērtējums par Ingas sarakstīto esot bijis – “Sieva, es zināju, ka būs labi, bet nedomāju, ka tik labi!” Jo šis tiešām ir viens no retajiem darbiem, kur sekss, mīlestība un sieviete, kā centrālā persona attēlota ļoti reāli, sataustāmi un saprotami, bez kaut kādiem pārspīlējumiem. Šķiet, autore pieslīpējusi katru vārdu, teikumu, domu tuvu ideālam, neļaujot iemaldīties kam banālam vai pliekanam. Bet, ja kāda banalitāte vai pliekanība parādās, tad tādēļ, ka tai tur jābūt. Šis noteikti nav stāsts par sievietes rozā sapni, uz kuru ved meksikāņu seriālu cienīgi līkloči. Tas ir stāsts par sievieti, viņas sapņiem, kvēli, sāpēm, neprātu, robežu pārkāpšanu, vērtību atmešanu un mīlestību, kas kļuvusi par sava veida atkarību. Mīlestība rada un mīlestība arī iznīcina. Vai arī rada iznīcinot. Grāmatas “Sestā sieva” galvenajā varonē Alisē ikviena sieviete, pat visrāmākā un pareizāka, satiks sevi. Vismaz tās sievietes, kas kaut reizi dzīvē ir mīlējušas, aizrāvušās un izjutušas kaisli. Es šo grāmatu neliktu erotiskā žanra sadaļā. Tas nekas, ka tur ir gana daudz seksa. “Sestā sieva” ir kā ļoti intīma un atklāta saruna ar sievieti. Tā ir kā ceļojums cauri Dantes deviņiem elles lokiem. Tikai šajā gadījumā runa ir par sievieti un viņas dvēseli. Šī grāmata var raisīt sašutumu, likt izdzīvot kaunu, saraudināt, izraisīt skaudību, radīt eiforiju un arī just žēlumu, taču tā neatstās vienaldzīgu. Ieteiktu, pirms ķerties klāt šai grāmatai, atmest jebkādas gaidas par to, ko šī grāmata atklās. Aizmirstiet, ka Inga Grencberga ir Džilindžera  sestā sieva, aizmirstiet komentārus internetā un visu, ko par viņu esat dzirdējuši, aizmirstiet priekšstatu, kas radies balstoties uz medijos un interneta vidē izskanējušo informāciju! Atmetiet to visu un vienkārši lasiet!

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>