Carpe diem!

novembris 2019
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Historia

Līga Rozentāle. Angese Aizpuriete “Apsveic Latviju!”

foto - la.lv

foto - la.lv

Novembris ir ļoti patriotisks mēnesis. Par to liecina gan pēdējie statistikas dati, gan īpašā gaisotne, kas valda laikā posmā no 11. – 18. novembrim. Šis laiks mums latviešiem ir ļoti īpašs. Tādēļ ļoti labi var saprast to, kas pirms šķendējas par pārāk steidzīgajiem Ziemassvētku sludinātājiem, kuru mērķis ir pārdot pēc iespējas vairāk. Šķendēties liek bailes. Bailes, ka starp mirdzošajiem bumbuļiem un jautrajiem džinglbeliem apmaldīsies Lāčplēša dienas liesmiņas, streļķu dziesmas un šī mums tik īpašā laikā nozīmīgums. Kā to saglabāt, kā nodot šo brīvības vēsti tālāk nākamajām paaudzēm? Kā jauniešiem un bērniem likt saprast, ka sava valsts nav pašsaprotama lieta, un ka tikai no mums pašiem ir atkarīgs, kāda šī valsts būs? Un kā patriotisma sajūtu ieaudzināt bērnos, kā viņiem izskaidrot, ko mums nozīmē Latvija un kā tā veidojusies?

Vecākiem, kas jau no mazotnes vēlas savos bērnos ieaudzināt mīlestību un atbildību pret savu dzimteni, ļoti labs palīgs varētu būt jaunākais Līgas Rozentāles un  mākslinieces Agneses Aizpurietes veikums  grāmatiņa un darba burtnīca bērniem “Apsveic Latviju!”.

Šī jaukā un krāsainā grāmatiņa bērniem labi saprotamā veidā izskaidro, kas ir Latvija, Lāčplēša diena un 18. novembris, kāpēc šis laiks mums ir tik nozīmīgs. Šīs mīlīgās grāmatiņas galvenie varoņi ir bērni, kas ‘tikai bērniem raksturīgā manierēm cenšas noskaidrot lietas un atklāt pasauli. Ar šiem varoņiem ir viegli identificēties un tas varētu būt arī viens no galvenajiem trumpjiem, kāpēc šī grāmatiņa varētu būt bērniem saistoša. Ļoti patika tas, ka varoņi nav samāksloti, uzvedība, domu gājiens un valoda atbilstoša katra tēla vecumam un pieredzei. Tas šo grāmatu tās mērķauditorijai padara labi uztveramu un saprotamu. Manuprāt,  ļoti laba priekšā lasāmā grāmata ģimenes lokā. Tā varētu būt arī laba lasāmviela mazāko klašu skolēniem

Skatoties uz grāmatu tīri no pedagoģiskā viedokļa, jāsaka, ka papildus punktus šī grāmata nopelna ar komplektā esošos uzdevumu un radošo darbiņu krājumiņu, kas veido tā saukto atgriezenisko saiti, rosina bērnos vēlmi izzināt, sadzirdēt un sekot līdzi lasītajam. Grāmatiņā ir vairāki radošie uzdevumi, kā arī uzdevumi, kas liek padomāt un saprast, cik tad labi es pazīstu Latvijas dabu. Bērnus noteikti iepriecinās tas, ja vecāki šos uzdevumus un radošos darbiņus veiks kopā ar viņiem. Gan grāmata, gan uzdevumu krājums lieti noderēs arī pirmsskolas un sākumskolas pedagogiem Vismaz es viņu vietā šo grāmatu novembrī turētu pa rokai.

Grāmatas trešais un krāšņākais trumpis ir mākslinieces Agneses Aizpurietes ilustrācijas. Agnesei Aizpurietei ir piemīt tāds pavisam īpašs rokraksts. Par viņas ilustrācijām mans dēls saka: Tās ir tik mīlīgas! Taču Agnesei Aizpurietei pie viņa ir blats. Brīdī kad neticēja, ka var vinnēt kādā konkursā viņš Ķīpsalas grāmatu izstādē, atbildēja pareizi uz mākslinieces jautājumu un tika pie grāmatas par Trako lapsu, kas bija… Tiiiiiiiik mīīiīiīlīga! Arī grāmatas “Apsveic Latviju” ilustrācijas ir TIK MĪĪĪĪLĪĪĪGAS!

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>