Carpe diem!

jūlijs 2019
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Historia

Kati Hiekapelto

TumsaKati Hiekapelto detektīvromāna “Tumsa”  galvenā varone Anna Fekete savu atvaļinājumu bija iedomājusies pavisam mierīgu. Cik nu mierīgs tas var būt tādā Balkānu pilsētiņā, kuras iedzīvotāju temperaments ir tikpat atšķirīgs kā viņu tautība. Serbi, ungāri, čigāni, mafijas garā roka, kontrabanda un daudz citu lietu, kas Somijā, kur Anna strādā par policisti, nebūtu iedomājamas. Un tad vēl nepārtrauktie jautājumi par to kā viņai klājas… Šķiet, ikviens, kas kaut nedaudz pazinis viņas tēvu un ģimeni, uzskata par savu pienākumu viņai to pajautāt. Ar to, protams, ir par maz, jo jau pirmajā vakarā, kad Anna ierodas dzimtajā pilsētiņā, viņai tiek nozagta somiņa ar viņas dokumentiem. Iespējams tas būtu tāds sīkums, ko varētu atrisināt vietējā policija, ja vien… ja vien somiņas zaglis nākamajā rītā netiktu atrasts miris. Taču vietējā policija nešķiet pārāk ieinteresēta, lai atklātu mirušā nāves apstākļus un Anna uzsāk izmeklēšanu uz savu galvu, kas gluži neviļus aizved līdz seniem notikumiem, kas reiz izdzēsa Annas tēva dzīvību. Annai nākas iepazīt pagātni, kas tik ilgi no viņas rūpīgi slēpta.

Vai vēlaties kļūt par aizraujošas izmeklēšanas liecinieku? Izbaudīt Balkānu pilsētiņas krāšņo temperamentu? Atklāt noslēpumus un piedzīvot nevienu vien pārsteigumu? Tad somu rakstnieces Kati Hiekapelto romāns “Tumsa” būs īstā lasāmviela.

Neesmu lasījusi abas šīs autores iepriekšējās grāmatas par policijas izmeklētāju Annu Feketi, bet šī grāmata man šķita aizraujoša un tieši piemērota karstajām vasaras dienām pirms “zaļās ziemas” iestāšanās jūlijā. Šķita, ka pat ar katru ādas poru sajūtu Balkānu tveici. Raitais sižets neļāva ne mirkli atslābt un jāsaka, grāmatu izlasīju vienā rāvienā. Tikai divas stundas un autobuss maršrutā Talsi-Rīga.

Ļoti patika autores atainotais tēlu kolorīts un jā… jāsaka, ka gala iznākums mani pārsteidza. Kā vienmēr atrisinājums deguna priekšā,  bet tu, kā to nemani tā nemani, un kad nu tev to iebaro bezmaz vai ar karotīti, spēj tikai iesaukties: Ak, jā! Patiešām! Tas vien liecina, ka Kati Hiekapelto ir vajadzīgai ķēriens un prasmes, kas nepieciešamas, lai uzrakstītu labu un aizraujošu detektīvu. Un tad vēl tas nelāgais niķis, atstāt nedaudz atrisušu pavedienu un kādu nākotnes notikumu, kuru noteikti nāksies atklāt izmeklētājai Annai. Tikai tā vien šķiet, ka nākotnē viņai būs jāsadzen pēdas pašai sev, vai personai, kas nopirkusi viņas identitāti.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>