Carpe diem!

februāris 2019
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Historia

Paula Hokinsa “Ūdenī”

300x0_udeni_978-9934-0-7843-9Neuzticies rāmajai ūdens virsmai. nekad jau nevar zināt, kas slēpjas dziļumā…

Upē tiek atrasta noslīkusi sieviete. Un viņa nav vienīgā… Pilsētiņā šķiet, katram ir kas slēpjams un dažs noslēpums ir ļoti, ļoti melns.

Vai jums ir gadījies lasīt grāmatu, kura izraisa tādus kā drebuļus, trīsas, nepatīkamu sajūtu pakausī? Tādas sajūtas, par kurām jaunieši saka – mazliet creepy. Tomēr par spīti šai nedaudz baisajai sajūtai un svīstošajām plaukstām tu šķir lapu pēc lappuses un nespēj apstāties, jo grāmata tevi burtiski ir pārņēmusi. Fascinējoši, vai ne?

Paulas Hokinsas romāns “Ūdenī”  tiešām ir ļoti fascinējošs literārs darbs, kuru lasot šī creepy sajūta pārņem jau ar pirmo lapaspusi. Jau ar pirmajām rindkopām autorei ir izdevies radīt viņas iecerēto noskaņu un šī noskaņa nezūd ne mirkli. Līdz pat pēdējai rindiņai no romāna dvesmo, kas baiss un nervu kutinošs. Šī sajūta nepazūd arī pēc grāmatas izlasīšanas un ir nepieciešams kāds brīdis, lai no šīs creepy sajūtas atbrīvotos. Ļoti meistarīgi un pārliecinoši. Ne visiem, kas ķērušies pie trillera rakstīšanas tas izdodas. Taču Hokinsa, manuprāt, ir ierindojuma starp trilleru lielgrandiem.

“Ūdenī” ir ļoti daudzslāņains darbs, kurš sevī slēpj tik daudz. Gluži kā romānā tik bieži pieminēti ūdeņi, kas aizrāvuši sev līdz ne vienu vien dzīvību. Pārpratumi, noslēpumi, ciešanas, noziegumi un aizliegta mīla… Lasītājam nav izvēles, viņam jāļaujas notikumu un atklājumu straumei, kurā to ierāvusi šī grāmata. Brīžiem pārņem sajūta: Ak, nē! Es negribu to zināt! Tomēr straume tevi nes tālāk un tālāk, atklājot arvien jaunus noslēpumus, attiecību mudžekļus un notikumus. Kādam tas nes sirdssāpes, kādam ciešanas, kādam sen nopelnīto sodu, bet… kādam jāsadzīvo ar savu sirdsapziņu.

Romāns tiem, kam patīk šķetināt noslēpumus, attiecību samezglojumus, atklāt noziegumus un aizrauj tā dīvainā sajūta, kad matiņi uz skausta saceļas stāvus paliekot šādā pozīcijā vēl brīdi pēc grāmatas izlasīšanas.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>