Carpe diem!

janvāris 2019
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Historia

Santa Montefjore

greisijas-kardinajumsVai jūs mēdzat aprunāties ar saviem vecākiem, vecvecākiem vai citiem vecāka gadagājuma cilvēkiem par viņu jaunību, par dzīvē piedzīvoto un pieredzēto? Nē? Varbūt tomēr ir vērts to darīt, jo ļoti daudz interesantu stāstu paliek neuzzinātu un neizstāstītu tieši tādēļ, ka nav bijis kas klausās. Kas zina, varbūt kāds stāsts jums dāvās tieši to, kā jums patlaban visvairāk trūkst. Varbūt pat atklāsies, kas jūsu vecvecmāmiņa reiz bijusi visai veikla kontrabandiste vai bankas aplaupītāja.

Viena no Santas Montefjores romāna varonēm Karīna ir pilnīgi pārliecināta, ka uz pasaules nav parastāka cilvēka par viņas mammu Greisiju. Aizņemta ar savas karjeras veidošanu viņa savu māti tikpat kā neapciemo un bezgala laimīga, ka ir spējusi izrauties no mietpilsoniskā miestiņa par kādu uzskata savu dzimto pusi. Par to, ka Greisija nemūžam negribētu pamest savu māju un Badlijkomptonu, kur dzīvojusi vismaz četrdesmit savus dzīves gadus ir pārliecināta arī šīs vietas “bišu māte” jeb sabiedrības dāma Flapija. Taču kādu dienu Greisija paziņo, ka dosies uz Itāliju, lai nedēļas garumā apgūtu itāļu virtuvi kāda grāfa pilī Toskānā. Flapija ir šausmās, jo Greisijas aizbraukšana viņai pašai liks paveikt to, ko viņas vārdā parasti paveikusi Greisijas. Savukārt Karīna izjūt dusmas, jo  viņai šāds mātes lēmums sagādā neērtības, jo vainas apziņas mocīta, viņa māti negrib laist vienu. Tādēļ uz kulinārijas kursiem dodas arī viņa un Greisijas mazmeitiņa Anastasija, kura savu vecmāmiņu pat lāga nepazīst.

Brauciens uz Itāliju visām šīs ģimenes sievietēm izvēršas neparastā un aizraujošā piedzīvojumā, kas ļauj ne tikai ģimenei apvienoties, uzlabot savstarpējās attiecības un novērtēt to, ko devusi dzīve, bet arī atklāj noslēpumu un brīnišķīgu mīlasstāstu, ko Greisija slēpusi četrdesmit gadus. Greisijai ir sešdesmit, bet tas viņai netraucē ļauties gadiem ilgi slēptiem sapņiem un atgriezties vietā, kur reiz jutusies laimīga un iespējams vēl arvien var baudīt laimi, no kuras pati reiz savas mazdūšības, neveiklu apstākļu sakritības atteikusies. Karīnai savu māti nākas iepazīt no jauna, bet mazmeitiņai Anastasijai viņa kļūst par sava veidu elku. Kas gan var būt vēl labāks, kā atklāt, ka viņas vecmāmiņa reiz bijusi laba gleznu viltotāja un metusies mīlas dēkā ar itāļu grāfu, kurš tā vien šķiet mīt tepat pilī! Šis ceļojums visām trim ģimenes sievietēm ļauj iepazīt labāk sevi, vienai otru un saprast, kas ir dzīves vislielākās vērtības.

Santa Montefjore sava romāna lapaspusēs ļauj baudīt karsto Itālijas sauli, pasakainas ainavas, būt lieciniekiem sirsnīgai ģimenes atdzimšanai un tam kā piepildās kāds sapnis. Kārtīgs dāmu romāns, ko palasīties, kad aiz loga tumsnē ziemas vakars un sals pārvērtis ietves un ceļus par slidotavu. Galu galā turēties pie aizraujošas grāmatas siltā istabā noteikti ir patīkamāk kā ķerties pie ledusauksta staba, žoga vai ceļazīmes, lai visā garumā nenoplātos uz slidena ceļa.

Santas Montefjores romāns “Greisijas kārdinājums” sienakaudze.lv bibliotēkā nonācis ar izdevniecības “Kontinents” laipnību un gādību. Tam grāmatplauktam vienmēr pilnam būt! 🙂 Lai arī Tavs grāmatu plaukts būtu pilns aizraujošiem romāniem, saņem 10% atlaidi jebkurai “Kontinenta” grāmatai! Iepērkoties apgāda interneta veikalā vai redakcijā Elijas ielā 17, norādi kodu SIENAKAUDZE un saņem grāmatu ar atlaidi.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>