Carpe diem!

decembris 2018
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Historia

Kristīna Hārmeta

kanela-smarzaSaldenā vaniļa mijas ar pikanto kanēli. Rūgteni smaržo tikko malta kafija. Tveicīgi tvano no krāsns izvilkta ābolu strūdele. Mutē saskrien siekalas un gluži neviļus saproti, ka nevis kā iecerēts lasi grāmatu, bet virtuvē enerģiski kul krēmu, īgņojoties, ka mājās nav grāmatā atrodamajā receptē minētie produkti un nākas gatavot ko citu.

Man vienmēr ir patikušas grāmatas, kas ne tikai aizved neaizmirstamā ceļojumā, bet apbur ar aromātu, kas uzvirmo no ik lappuses. Šīs grāmatas smaržo ļoti dažādi. Kāda reibina ar spēcīgu rožu aromātu, cita pēc Chanel No. 5, bet vēl kāda smaržo pēc svaiga apmetuma un tikko krāsotas grīdas. Taču visvairāk mani apbur grāmatas, kas smaržo pēc tikko pagatavota ēdiena: grilēta bifšteka ar piparu garoziņu, rozmarīna, tikko ceptas maizes vai kūciņām. Ja vēl starp grāmatas lappusēm ir iespējams atrast pusdienu vai kāda našķa recepti, es bezmaz vai murrāju no labsajūtas. Nē, šoreiz runa nav par pavārgrāmatām. Visticamāk arī sliktu grāmatu neglābtu pat tas, ka tajā ievietotas pāris izcilas receptes. Es šoreiz runāju par grāmatām, kurās ir gan garša, gan smarža, gan sajūtas, gan aizraujošs sižets, no kura atrauties ļoti grūti. Viena no šādām grāmatām ir Kristīnas Hārmetas romāns “Aizmirstības kanēļa smarža”.

Romāna “Aizmirstības kanēļa smarža” pamatā ir kāds dzimtas noslēpums, kas līdzi nes neizmērojamas sāpes, zaudējumus un mīlestību mūža garumā. Mīlestību, kuras dēļ kāds varbūt ticis nemīlēts vai atstumts. Noslēpums, kura dēļ divu paaudžu sievietēm nav izdevies būt laimīgām. Noklusētais, kuram, ja godīgi, tādam nevajadzēja būt, jo pie tā kas noticis vainojams nav neviens no iesaistītajiem. Rakstniece lasītājiem servē ļoti aizraujošu stāstu, kas smaržo pēc kanēļa, vanilīna un kaltētām dzērvenēm, bet nevienā brīdī nekļūst salkani šķebinošs. Šeit mijas tagadne, pagātne un nākotne. Laikmets papildina laikmetu un patiesības meklējumi saliek visu pa plauktiņiem, liekot noticēt, ka dzīvē viss iespējams. Taču šis romāns nebūt nav brīnumpasaka no ikdienas nogurušajām. Visi notikumi ir loģiski pamatoti un saprotami. Autore nevairās runāt par skaudriem vēstures notikumiem, kas divdesmitā gadsimta sabiedrību izmainīja uz visiem laikiem. Viņa prasmīgi parāda kā paaudze atšķiras no paaudzes un cik liela vērtība tomēr ir ģimenei, pat tai, kas šķietami tikusi pazaudēta.

lapas-lido-ligatne-2018 (1)Aizraujoša, vienkārši maģiska grāmata, kas gan grāmatas galveno varoni, gan lasītāju aizved uz Parīzi, liekot iemīlēt, pazaudēt un izsāpēt. Garlaicīgi nav ne mirkli un ik pa laikam mutē sariešas siekalas no burvīgā smalkmaizīšu aromāta, kas liek steigties uz virtuvi, ieslēgt cepeškrāsni un jaukt mīklu.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>