Carpe diem!

novembris 2018
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Historia

Ketija Kellija

viss-sakas-arpariziKādā lietainā un vējainā novembra dienā es pēkšņi iedomājos par pavasari un Parīzi. Šķiet akurāt biju sailgojusies pēc kāda mīlas stāsta. Tā jau tas daždien notiek, ja pašai vēderā nedejo traki taureņi, bet stiprais plecs un roka, kas gatava vadīt dzīves dejā līdz sirmam vecumam vēl arvien kaut kur kavējas. Tā nu manā uzmanības lokā nonāca jau gan pirms kāda laika apgāda “Kontinents” izdotā grāmata “Viss sākās ar Parīzi”.

Biju iedomājusies, ka nu tikai lasīšu par lielo skaisto mīlu, par pāri, kuru nespēs šķirt neviens un nekādi apstākļi. Grāmatas sākums par to arī liecināja. Jo kur nu vēl skaistāks brīdis. Parīze. Eifeļa tornis. Jauns sanervozējies puisis ar gredzenu bikšu kabatā. Viņa mīļotā un ziedošs pavasaris. Te nu tā bija -ielā mīla mūža garumā. Pat rēķinājos ar saldu mīlas marcipānu rozā krāsā. Taču saņēmu stāstu par grūtību pārvarēšanu, situācijas pieņemšanu un spēju piecelties, lai sāktu visu no jaunu, par spīti tam, ka tavi sapņi un ieceres sašķīduši drumslās.

Ketijas Kellijas “Viss sākās ar Parīzi” protams ir stāsts par lielo mīlu, bet vairāk gan par brīdi, kad šī mīlā kādā brīdī beidzas, vai kā dažos gadījumos izrādās, varbūt ir bijusi tikai vienpusēja. Rakstniece prezentē plašu dažādu sieviešu plejādi, kas palikušas bez savām otrajām pusītēm. Kāda ir atraitne, kādu vīrs pametis, kāda ir šķīrusies, kāda saprot, ka jāšķiras, bet kādai noteikti jau sen vajadzēja no sava vīra izšķirieties. Katra no sievietēm uz esošo situāciju reaģē atšķirīgi. Viena dusmojas un nemana kā grauj sevi un savu bērnu dzīvi. Cita tikusi pāris sirdssāpēm sāk jaunu dzīvi. Vēl cita tik ļoti aizrāvusies ar pagātnes apraudāšanu pat nemana, ka laime ir tepat blakus, bet kāda ziedo sevi uz ģimenes altāra kaut arī ir dziļi nelaimīga. Šie stāsti caurvijas, satiekas un viens otru papildina. Šķiet Ketija Kellija šajā romānā nolēmusi apskatīt visus iespējamos sieviešu uzvedības modeļus, riskus un ieguvumus, ko nes līdzi šķiršanās. Kādā brīdī pat likās, ka mazliet par daudz notikumu un personāžu, jo bija ellīgi grūti izšķirties, kurš no varoņiem ir mans favorīts. Tomēr jāsaka, ka grozies kā gribi, vissvarīgākā lieta šajā stāstā tomēr bija ģimene. Kāzas un lielā mīla neizpalika. Tā uzplauka par spīti visam. Kā jau dzīvē tas daždien notiek. Kāds šķiras, kāds precas, kāds saka, ka nemīl, bet kāds atzīstas mīlestībā. Gan jau ikviena no mums kādā varonē atpazīs arī sevi un savus pārdzīvojumus.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>