Carpe diem!

oktobris 2018
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Historia

Četrdesmit kūkas un viena svecīte. Pirmā.

pirma-kukaŠodien gluži neviļus atskārtu, ka līdz manai četrdesmitajai dzimšanas dienai atlikušas tieši četrdesmit dienas. Saprotot, ka man esmu nodzīvojusi četrdesmit no Latvijas simts gadiem, sajutos tik laimīga, ka nolēmu, ka šo laimi vajadzētu nosvinēt kaut kā īpaši. Pēkšņi sajutos kā tas omulīgais vīrietis labākajos gados (Nu štrunts, ka esmu sieviete!), kas mēdza laidelēties virs Stokholmas krāsainajiem jumtiem. Nekavējoties sev apsolīju, ka esmu pelnījusi tieši 40 kūkas un vienu svecīti. Un lai lieki nekavētu laiku, tapa pirmā no kūkām – PANKŪKA.

Man pankūka asociējas ar bērnību. Plānu, pēc vanilīnu smaržojošu zeltaini vizošu kārumu ar  kraukšķīgu maliņu, kas vislabāk garšo ar zemeņu vai brūkleņu ievārījumu. Pankūkas ir mani rimtie svētdienu rīt, dēla sajūsmas sauciens, kad pamodies ierauga uz galda pankūku tornīti. Pankūkas ir mani tumšie ziemas vakari reizēs, kad pēkšņi sailgojos pēc vasaras ar no salduma tvanošām zemenēm un pēc liepziediem smaržojošā jūlija. Tad uz pankūku zelta klājas zemeņu ievārījums un krūzē ieziedas liepziedu tēja ar medu. Pankūkas man ir omulības un mājīguma simbols. Pankūkas ir pirmās kūkas, ko iemācījos cept. Tieši tādēļ tām būt manām pirmajām KŪKĀM. 🙂

Ir gadījies, ka cilvēki man saka. Klau, es galīgi neprotu pagatavot pankūku mīklu un izcept normālas pankūkas. Kā tu to dari? Katram jau ir sava recepte un savi knifi, bet man pankūkas divām personām top šādi:

Ņemu 3 olas, sakuļu ar nedaudz piena, cukuru, sāli, nedaudz vanilīna. Tad lieku klāt miltus un izmaisu biezu mīklu bez kunkuļiem. Maisu un pakāpeniski leju klāt pienu līdz iegūta nedaudz tumīga mīkla. Atstāju 15 minūtes pastāvēt. Tad pieleju klāt kādas 5 ēdamkarotes eļļas (tas lai nav tik daudz eļļas jālej uz pannas un pankūkas nav treknas), samaisu un cepu uz sakarsētas pannas. Iesākumā gan iesaku pannā ieliet nedaudz eļļas, vēlāk pietiek ar to daudzumu, kas iemaisīts mīklā. Pankūkas cep zeltainas no abām pusēm. Pasniedz ar ievārījumu, medu, krējumu vai ko citu. Labu apetīti!

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>