Carpe diem!

septembris 2018
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Historia

Valentīna Nazarova

Nazarova_6-664x938Kad šīs grāmatas beigās izlasīju nelielo aprakstu, lai noskaidrotu par ko tad īsti ir stāsts, nolēmu, ka šī grāmata mani varētu interesēt tieši tajā skartās māsu tematikas dēļ. Domāju, ka stāsts būs par māsu mīlestību un saikni starp asinsradiniecēm, taču saņēmu ko vairāk. Valentīnas Nazarovas romāns “Slepenā dziesma” ir ļoti aizraujošs kriminālromāns – trilleris, kura fonā roka notīs tiek izspēlēta galvenās varones emocijas un pārdzīvojumi.

Šī grāmata, manuprāt, ir nevis tikai stāsts par saikni starp māsām, bet gan stāsts par neizsakāmu mīlestību pret mūziku. Tā ir mūzika caur ko romāna galvenā varone Nika sajūt saikni ar pazudušo māsu, kuru tā līdz galam iepazīt viņai nav izdevies vecuma atšķirības un māsas prombūtnes dēļ. Tieši mūzikas dēļ aizsākas abu māsu komunikācija un iespējams viņas vēl būtu kļuvušas par lieliskām draudzenēm, ja vien Žeņa mistiski nepazustu. Viņa izgaist, pazūd un neviens pat īsti viņu nemeklē. Tā vismaz liekas Nikai, kurai gada laikā nākas piedzīvot vēl otru zaudējumu, jo mirst viņas māte. Tas pilnīgi un galīgi izposta Nikas ģimeni. Mūzika un vēstules pazudušajai māsai ir tas, kas ļauj Nikai izdzīvot, un kādā brīdī viņa ir gatava doties meklēt savu māsu un noskaidrot, kas īsti noticis 2007. gada vasarā. Šie meklējumi ir labas mūzikas un bīstamu situāciju caurvīti. Nikai nākas iepazīt savu nezināmo māsu un arī pašai sevi. Tas nebūt nav viegli, taču Nika nepadodas un arī lasītājs nepadodas, jo katrā nākamajā romāna lappusē ieskanas jauni akordi un grāmata kļūst par ko līdzīgu nebeidzamai dziesmai, kuru grūti pārstāt klausīties.

Grāmata lasītājus ieved mūzikas pasaulē un ļauj paskatīties no zinātāja skatu punkta uz pasaulē pazīstamām mūzikas grupām un viņu dziesmām. Ik rindiņa vēsta, ka grāmatas autore ir šīs jomas pārzinātāja un viņas varoņu teiktais tiešām ļāva uz šīm dziesmām palūkoties no mūzikas fana skatu punkta, jo tā nu ir sanācis, ka es sevi nekādi nevaru sevi nosaukt par kāda mūzikas veida vai grupas cienītāju. Vēl aizraujošāka grāmatas lasīšana izvēršas tad, ja lasot konkrēto grāmatas nodaļu pirms tās lasīšanas noklausās galvenās varones izvēlēto dziesmu.

Grāmata patiks kriminālromānu, aizraujošu trilleru un rokmūzikas cienītājiem.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>