Carpe diem!

septembris 2018
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Historia

Kristofs Onodibio

300x0_ticet_brinumam_vax2Es ļoti gaidu šodienu. Jau visu nedēļu gaidu. Viņa dēļ. Jo vēlos satikt un redzēt tieši Viņu. Vīrieti, kurš tik prasmīgi spēj rindot vārdus un melno burtu rindās paust emocijas, kuras lasot uzmetas zosādā un kāri gribas tvert pēc nākamā vārda. Viņš ir klāt! Lieliskais franču žurnālists un rakstnieks Kristofs Onodibio ir ieradies Latvijā, lai tiktos ar saviem lasītājiem Latvijā. Mans šis ir šī gada gaidītākais pasākums, jo manuprāt Onodibio ir viens no prasmīgākajiem pēdējo laiku rakstniekiem un es tiešām apbrīnoja viņa meistarību.

Ar franču rakstnieka Kristofa Onodibio daiļradi iepazinos lasot viņa lielisko romānu “Ienirt”. Toreiz lasot viņa romānu jutos apburta. Romāns fascinēja ar savu emocionalitāti, dziļumu un lieliskajām antīkas literatūras zināšanām. Kristofam Onodibio tik prasmīgi sapludina antīko un mūsdienu pasauli, ka katra rindiņa ir baudījums. Ir tik lieliski atpazīt citātus, antīkās literatūras dižgarus un varoņus. Šķita antīkā pasaule atdzīvojusies mūsdienās, turklāt kalpo kā lielisks galvenā varoņa emocionālās pasaules atainotāji.

Kristofa Onodibio jaunākais romāns “Ticēt brīnumainajam”, kas ir iepriekšējā romāna turpinājums mani pārsteidza nesagatavotu. Atverot šo grāmatu es biju pilnīgi pārliecināta, ka mani sagaida lieliskas literatūra, rindas, kas saviļņo, sajūsmina un skar dvēseles smalkākās stīgas, taču tam, ka šis romāns būs tik spēcīgs un tik emocionāls īsti gatava nebiju. Romāns ir tik, tik, tik… Tik emocionāls un aizkustinošs, ka neviļus acīs sariešas asaras. Un to visu ir uzrakstījis vīrietis, ne mirkli nezaudējot vīrišķību. Izmantot antīko literatūru kā dvēseles stāvokļa, emociju atainotāju, un padarīt senos dievus klātesošus un tik dzīvus ir jāprot. Tikpat labi ir jāprot tos nomaskēt mūsdienu pasaulē tā, lai lasītājs tos sākotnēji neatpazītu un nepamanītu, un lai atklāsme nāktu gluži kā zibens spēriens no skaidrām debesīm, liekot pašam pasmieties par savu alošanos. Onodibo to prot un liek saprast, ka brīnumainais ir it visā mums apkārt, tikai vajag tam ticēt un tu saņemsi atbildi pēc kuras tik ļoti kāro. Apbrīnoju autora spēju atainot sava galvenā varoņa dvēseles stāvokli, šaubas, bailes, sāpēs, ilgas tik prasmīgi, ka tu kā lasītājs to visu sajūti kā savu.

Šī noteikti ir mana grāmata. Un kaut ko stāstīt par tās saturu man pat īsti negribas. Šo grāmatu katram jāatklāj pašam. Es gan ieteiktu vispirms izlasīt pirmo Kristofa Onodibio romānu, jo es otro grāmatu spēju iedomāties tikai pirmās grāmatas kontekstā. Tikai zinot kas mēs bijām, mēs varam būt tas, kas esam. Otrs Onodibio romāns nebūtu tik vienreizējs bez pirmā. Pēc manām domām šie romāni nav lasāmi kā atsevišķi darbi.

Mani ir ir aizrāvis Onodibio teksts un es tiešām nevaru sagaidīt mirkli, kad šo neticamo autoru redzēšu klātienē. Es ceru, ka šī tikšanās man ļaus kaut nedaudz saprast kā viņam izdodas uzrakstīt kaut ko tik brīnumainu.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>