Carpe diem!

septembris 2018
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Historia

Kristofs Onodibio - autors, kurš aizrauj ne tikai ar savām grāmatām, bet arī ar personību.

tiksanas-onodibioJāsaka, ka franču rakstnieka Kristofa Onodibio ierašanās Latvijā vēl arvien ir diezgan aktuāla vēsts. Iespējams, ka to mazliet aizēnoja pāvesta vizīte mūsu valstī un vēlēšanu solījumi, bet vēl arvien medijos un sociālajās vietnēs tiek jūsmots par viņu kā autoru, kā šarmantu vīrieti un personību. Ne velti, jo tiekoties  ar saviem lasītājiem gan Rīgā, gan Ventspilī autors apbūra ar savu personību.

Sēžot Francijas Institūta Latvijā bibliotēkā ļāvos franciskajam garam un ar baudu klausījos franču valodā, nožēlojot, ka pati neprotu šo melodisko valodu. Taču vēl lielāku baudījumu sniedza autora domas un skatījums uz pasaule notiekošo. Pārdomas par mīlestību, attiecībām realitāti un fikciju, kā arī viņa personīgais stāsts par viņa pievēršanos literatūras radīšanai.

Kristofs Onodibio ir vēl viens piemērs tam, ka cilvēks darot to, kas viņam patīk un sagādā prieku, var piepildīt savus sapņus, turklāt ar to var arī nopelnīt. To dzirdot atkal noticēju, ka it viss ir iespējams. Viennozīmīgi varu teikt, ka Ondibio ir ļoti iedvesmojošs autors un klausoties viņā nekas nešķiet neiespējams.

foto Zvaigzne ABC

foto Zvaigzne ABC

Mani fascinēja autora domas par fikciju un realitāti, par to, ka fikcija ir vadāma, bet cik grūti valdāma un absurda mēdz būt realitāte. Autors nebaidījās nosaukt piemērus no paša pieredzētā un novērotā, kas liecināja par to, cik absurds ir šis laikmets un cik ļoti ir mainījušās mūsdienu sabiedrības vērtības, izpratne par mīlestību, attiecībām kā tādām, ne tikai sievietes un vīrieša attiecību kontekstā. Ikviens no klātesošajiem bija liecinieks tam kā Literārās sarunas laikā starp Francijas Institūta Latvijā direktoru Žilu un Kristofu Onodibio rodas jaunas domas un secinājumi, piedzimst jaunas idejas. To ko autors pasaka savās grāmatās, viņš nebaidās paust arī esot aci pret aci ar savu lasītāju. Taču neskatoties uz šo atklātību, jāsaka, ka lai arī kā Žils viņu pratināja un lai cik ieinteresēti bija klātesošo skatieni, Ondobio palika nesalaužams. Viņš ne vārdiņā neatklāja, kas no romānā aprakstītā ir paša piedzīvots un izjusts. Paliekot noslēpumains un neizdibināms, Ondibio tomēr nezaudē ne grama no sava šarma un pievilcības.

Tikšanos ar romānu “Ienirt” un “Ticēt brīnumainajam” autoru Kristofo Onodibio vērtēju kā ļoti iedvesmojošu un aizraujošu. Viennozīmīgi lieliski pavadīts laiks, kas vainagojās ar autora autogrāfu grāmatām un gardām uzkodām franču gaumē.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>