Carpe diem!

augusts 2018
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Historia

Nina George

300x0_lavanduist_978-9934-0-5032-9Pieradums ir bīstama, iedomīga dieviete. Tā nepieļauj neko, kas pārtrauktu viņas valdīšanu. Citu pēc citas tā nogalina ilgas. Ilgas pēc ceļošanas, pēc cita darba, pēc jaunas mīlestības. Tā kavē mūs dzīvot tā, kā gribam. Jo aiz pieraduma mēs vairs nedomājam, vai vispār vēl gribam to, ko darām”. (Nina George “Lavandu istaba”)

Ninas Georges romāns “Lavandu istaba” noteikti nav no tām grāmatām, ko lasīt steigā un lieliem kampieniem starp darba rutīnu, nenomazgātiem traukiem un uzmanību pieprasošiem bērniem.  Steidzīga lasīšana šīs grāmatas kontekstā būtu pielīdzināma smalka vīna dzeršanai lieliem kampieniem, neizbaudot tā garšas nianses.

Ik teikums, notikums liek aizdomāties, ielūkoties sevī un izvērtēt, vai tikai tas nav arī stāsts par mani. Par manām bailēm, skumjām, slēpšanos aiz ieradumiem un par to, ka varbūt es nemaz nedzīvoju, jo vienkārši neļauju sev to darīt. Šī grāmata ir sava veida terapija tās lasītājam. Ne velti grāmatas galvenais varonis Žans Pardū tiek dēvēts par literāro aptiekāru. Žans Pardū ir palīdzējis daudziem. Viņa ieteiktās grāmatas to lasītājiem ir kā dziedējošs eleksīrs un viņa “literāras aptiekas” slava izskan tālu, tikai neviens no viņa klientiem nezina, ka paša Žana Pardū dvēsele ir nedziedināmi slima un ka viņš pats nespēj spert soli izdziedināšanās virzienā. Taču… ja tu pats neko nedari lietas labā, tad augstāki spēki izdara tā, lai tu būtu spiests izdarīt izvēli un pieņemt lēmumu, kā dzīvot tālāk. Stāties pretī savām bailēm nekad nav par vēlu. Žana Pardū un viņa draugu stāsts ir vistiešākais apliecinājums tam, ka tikai mēs paši varam savā dzīvē ko mainīt, ka tikai pārvarot bailes mēs varam saņemt to, pēc kā esam ilgojušies un ko esam kārojuši. Šī grāmata viennozīmīgi spēj iedvesmot ceļojumam pretī sev. Turklāt tā noteikti būs baudījums literatūras cienītājiem, jo tas ir ne tikai stāsts par cilvēkiem, bet arī par grāmatām. 🙂

Manuprāt, šī ir laba lasāmviela tieši šim laikam, kad augsta debesis birdina mirdzošās zvaigznes, stārķi kārtojas rindās, lai sekotu dienvidvējam, vasaras spridzīgums kļūst rimtāks, bet prāts kļūst apcerīgāks. Nederēs tiem, kas iecienījuši ļoti spraigu sižetu un ātri izlasāmās grāmatas.

Did you like this? Share it:

1 comment to Nina George “Lavandu istaba”

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>