Carpe diem!

jūlijs 2018
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Historia

Džila Mensela

debesis-sadziedas-putniAngļu rakstnieces Džilas Menselas (Jill Mensell) darbu “You and Me, Always “, ko apgāds Kontinents latviešu valodā izdevis ar nosaukumu “Debesīs sadziedas putni”, viennozīmīgi var nosaukt par īstenu vasaras romānu. Ja meklējat ko izklaidējoši romantisku ar nelielu intrigas piešprici, tad ziniet – šis romāns būs īstais. Viens no tiem, kuru izlasot gribas teikt: “Ai, cik mīlīgi! Un cik romantiski!” Šeit ir viss. Ģimenes noslēpumi, mīlestība, savstarpēja kacināšana, patieso jūtu slēpšanas, Īstā meklēšana un atrašana, smieklīgi pārpratumi un laimīgas beigas, kur visi labie saņem to, ko sen jau bija pelnījuši, bet sliktie… Mjā, kas tad ir ar sliktajiem? Ziniet, viņi arī dabū visādus labumus. Tas nekas, ka nemaz nav to pelnījuši. Autore, nevienam neliek šausmīgi ciest un visā visumā šis ir ļoti labestīgs romāns. Tas gan nenozīmē, ka varoņiem būtu aiztaupītas kaunpilnas izgāšanās un smieklīgi pārpratumi. Jo vairāk šādu ķezu, jo lasītājam jautrāk.

Tas noteikti nav romāns tiem, kas vēlas ienirt dziļākos ūdeņos, līdz smalkākajai niansei preparējot grāmatas varoņus un paši sevi. Tieši tāpat tas nederēs pārāk nopietnajiem, svarīgajiem un tiem, kas pasakām netic. Un visticamāk arī vīriešu auditorija nealks to lasīt un akurāt negrūstīsies stāvot pēc tās rindā vietējajā bibliotēkā. Šī grāmata drīzāk pieskaitāma pie pasakām pieaugušajām meitenēm. Tām, kam gribas pasapņot un izdzīvot romantiku kopā ar visai simpātiskiem un empātiju raisošiem grāmatas varoņiem. Tā ir grāmata atpūtai, kuru tā vien prasās lasīt gaisā saceltām kājām un sūcot atsvaidzinošu sulu kokteili. Bez liekas iespringšanas un smadzeņošanas tiek pāršķirta lapa aiz lapas un beigās visi ir laimīgi, gan grāmatas varoņi, gan lasītājs. Variet droši saukt mani par seklu, bet reizēm es ar lielāko prieku un aizrautību izlasu šāda veida “pasaku grāmatas”. Un es noteikti neesmu vienīgā, ja jau Džila Mensela tiek dēvēta par vienu no visvairāk lasītajām angļu autorēm pasaulē. Manuprāt, sava žanra ietvaros šis ir pat ļoti baudāms darbs. Mazliet gan gribētos pakritizēt grāmatas korektora darbu, jo vietumis varoņi maina vārdus. Šons, piemēram, kļūst par Semu, bet Geila par Deilu.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>