Carpe diem!

jūnijs 2018
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Historia

Lūsinda Railija

300x0_perlu_masa_mazvaksSeptiņas zvaigznes debesīs – sešas māsas uz zemes, tik tuvas un tik atšķirīgas… Viena ir pirmā, otra no vēja, trešā pār ēnām valda, bet par ceturto lūk turpmākais stāsts. 🙂

Lūsindai Railijai tiešām piemīt apbrīnojama mērķtiecība un pašdisciplīna. Apbrīnoju viņu par viņas milzīgajām darbaspējām. Toreiz, kad biju uz tikšanos ar šo talantīgo rakstnieci un klausījos to, ko viņa stāsta par iecerēto septiņu māsu sēriju, es to uzskatīju par plānu, kas rakstniekam varētu būt diezgan liels izaicinājums. Taču šķiet tāda lieta kā radošā krīze, pašdisciplīnas trūkums, ikdienas klapatas, viņai nav nekāds šķērslis iecerētā paveikšanai. Viena aiz otra nemainīgā regularitātē pie lasītājiem ir nonākušas visas viņas iecerētās septiņu māsu sērijas grāmatas ( “Septiņas māsas” , “Vētru māsa” , “Ēnu māsa” ). Tagad lasītājiem ir iespēja sekot līdzi arī ceturtās māsas – Sese piedzīvojumiem, kas aprakstīti ceturtajā šīs sērijas romānā “Pērļu māsa”.

Jāsaka, ka tieši Selīnas jeb Seses stāstām es jutu līdzi viskvēlāk. Jā, visas iepriekšējās grāmatas un māsas ir brīnišķīgas, taču mazliet neveiklā un varbūt ne īpaši smalkjūtīgā Sese tiešām ir iekarojusi manu sirdi. Varbūt pie vainas tas, ka arī man pagāja diezgan ilgas laiks līdz spēju pieņemt sevi tādu kāda esmu, nedomājot, ka esmu lempīga, neveikla, nepieklājīga, pārlieku skaļa un ka ar mani vienmēr notiek tā kā nenotiek ar citiem. Tikai tagad saprotu, ka tieši centieni iekļauties, būt tādai kā pārējie ir bijis iemesls gan manam lempīgumam, gan visam pārējam, jo cilvēks nevar iet pret savu būtību. To darot viņš gribot negribot kļūst smieklīgs un neizsakāmi daudzu kuriozu galvenais varonis.

Ceturtās māsas stāsts ir vislabākais stāsts, jo parādā Sese ceļu pretī sev. Tas parāda, ka tikai pieņemot sevi, akceptējot sevi un esot pats cilvēks var kļūt laimīgs. Meklējot savas saknes Sese atrod pati sevi un saprot, ka viņai nav par ko kaunēties un ka viņa ir neizsakāmi talantīga, lai arī ko neteiktu viņas mākslu studiju pasniedzēji. Brīnišķīgs personības izaugsmes stāsts.

Katrā savā romānā Lūsinda Railija aizved lasītāju uz kādu zemi, iepazīstinot ar tās dabu, kultūru un vēsturei. Romāns “Pērļu māsa” aizved uz svelmaino Austrāliju, kur Sese saprot, ka ir cēlusies no ļoti bagātas un talantīgas dzimtas, kas savlaik ļoti ietekmējusi tur mītošās sabiedrības ieradumus un sadzīvi. Sese vecvecmāmiņa ir pirmā sieviete, kas drosmīgi metusies apgūt pērļu biznesa aizkulises, brīdī, kad viņas vīra uzņēmums neatrodas visai spožā situācijā. Turklāt viņa tikko ir kļuvusi par atraitni. “Pērļu māsa” ir arī burvīgs mīlas stāsts, kurš izceļ cilvēku vājības un kļūdas, kas izdarītas baidoties no sabiedrības nosodījuma. Tieši bailes būt atšķirīgiem, neiekļauties sabiedrības noliktajos rāmjos ir tās, kas sarežģī ļoti daudzu likteņus un laupa tiem iespēju būt laimīgiem.

Man tiešām bija ļoti grūti šķirties no šīs māsas, taču sirdi silda apziņa, ka viņai viss izdosies. Tādēļ ar lielu nepacietību gaidu abu pēdējo māsu stāstus, kas šķiet vienai no viņām – Tīgijai sākas brīdī, kad viņas dzīvība karājas mata galā.

Did you like this? Share it:

2 comments to Lūsinda Railija “Pērļu māsa”

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>