Carpe diem!

jūnijs 2018
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Historia

Klēra Sendija

loti-liela-maja-laukosVasara ir gadalaiks, kad gluži kā laiskam kaķim gribas izlaisties saulītē un murrāt no labsajūtas. Vasarai īsti nepiedienas smagas apceres un dziļas analīzes. Tas lai paliek ziemas pelēkajiem vakariem, kad prāts kļūst apcerīgs un gluži neviļu piezogas skumjas. Vasarā plati jāsmaida saulei un cilvēkiem. Vēl vasarā daudz jāsmejas. Jāstāsta anekdotes, jāskatās smieklīgas komēdijas un jālasa jautras grāmatas.

Viena no vasarā lasāmajām grāmatām varētu būt Klēras Sendijas romāns “Ļoti liela māja”, kuras varoņiem nākas piedzīvot visaizraujošāko atvaļinājumu viņu mūžā. Citādi tas nemaz nevar būt, ja greznā lauku luksusmājā vasaru izbaudīt ieradušās veselas trīs ģimenes, no kurām viena ir uzaicināta tikai tāpēc, ka viena ģimene atkritusi divu ģimeņu matronu strīda dēļ. Tā nu piedzīvojums septiņu pieaugušo, trīs pusaudžu, četru sākumskolnieku, viena zīdaiņa un divu suņu izpildījumā var sākties. Katram no klātesošajiem ir pa noslēpumam, katram savas ilgas, cerības un vismaz ducis tarakānu galvā, kas noved pie neviena vien komiska atgadījuma. Trakākais, ka lasītājam, tāpat kā romāna galvenajai varonei Īvijai šķiet, ka viņam viss ir skaidrs un ka viņš ir tik vieds, ka redz un zina to, ko neredz citi, taču viss izrādās pavisam citādi. Labi vēl, ka lasītājiem nav spēju dot grāmatu varoņiem padomus un kļūt par kubkrēsla psihologu, jo tad Dievs vien zina kā šis romāns beigtos (patiesības labad jāsaka, ka īsti jau tas arī nav skaidrs, jo jautājums, kāpēc nākamā gada atvaļinājumam tiek pieteikts par vienu pieaugušo mazāk, nemaz nav tik viennozīmīgs, ja izlasot romānu sāk pārskaitīt visus pieaugušos). Īsāk sakot iemeslu klusai smaidīšanai, ķiķināšanai un smiešanai pilnām mutēm šai romānā ir gana. Protams, galīgi bez saldsērīgām atmiņām, kaislībām un trillera cienīgiem sižeta pavērsieniem arī gluži nevar. Vajag taču arī ko asaras noritināšanai, dusmu uzjundīšanai un kaut ko, no kā nobīties. Šur tur gan sižeta līnija sasaucas ar autores iepriekšējo romānu “Ne gluži ideāla ģimene”, kas mani mazliet garlaikoja un lika ilgoties saskatīt kādu atšķirīgu galvenās varones šķautni, bet, ja to neņem vērā vai arī ja iepriekšējā grāmata nav lasīta, kā viegls, jautrs vasaras romāns der pat ļoti labi.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>