Carpe diem!

jūnijs 2018
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Historia

Igors Kudrjavcevs

lejupielāde“Prieks ir spēka pazīme. Stipri cilvēki bieži mēdz būt priecīgi, turklāt priecājas pat dažādu sīku un nenozīmīgu iemeslu dēļ. Stipriem cilvēkiem nav baiļu, tātad nav arī naida. Viņi ir pārliecināti par sevi un grūtos brīžos apzinās, uz ko ir spējīgi. Viņus piepilda Miers un rāms Prieks.”

Tā par Prieku un tā spēku savā grāmatā “Prieka spēks” stāsta Latvijā pazīstamais ārsts un ciguna skolotājs Igors Kudrjavcevs, par kura spēcīgo harizmu man nav ne mazāko šaubu. Pati par to pārliecinājos klātienē apmeklējot šīs grāmatas prezentāciju. Domāju, ka lielākā daļa klātesošo gluži tāpat kā es bija viņa neatvairāmās personības pārņemti. Autors nevairījās savas prasmes demonstrēt visiem klātesošajiem strāvojot ūdeni. Kā varēju noprast pasākumā piedalījās daudzi no Igora Kudrjavceva pacientiem, kas pateicoties viņam veiksmīgi spēj likt lietā savus iekšējos resursus.

Jāsaka, ka šī grāmata man – nemiera garam bija īsts pārbaudījums. Sevišķi grūti bija izpildīt autora norādījumus par to, kā šī grāmata lasāma – lēni, ar prieku un ik pa brīdim apstājoties, lai pārdomātu izlasīto. Es tiešām centos, bet nevaru apgalvot, ka pilnībā izpildīt šos nosacījumus. Iespējams, ka mana personība līdz šai grāmatai vēl nav izaugusi. Tomēr tieši to, kas bija nepieciešams man, es tajā atradu.

Autors grāmatā izceļ Prieka nozīmi katra cilvēka dzīvē, tā labvēlīgo ietekmi un to kā neļaut šim resursam izsīkt. Prieks palīdz tikt galā ar stresu, veselības problēmām un palīdz paveikt iecerēto. Viņš zinātniski pamato Prieka labvēlīgo ietekmi uz cilvēka organismu, sadalot tos hormonos, precīzāk sakot “laimes hormonos”. Taču viņš neaprobežojas tikai ar teorijas skaidrošanu, bet lasītājiem sniedz praktiskus padomus un apraksta dažādus vingrinājumus, ar kuru palīdzību sajusties labāk. Autora valoda ir lasītājam labi saprotama un viss aprakstītai tiek ilustrēts ar piemēriem no paša autora pieredzes.

Grāmata ir interesanta, bet jāsaka godīgi, es no tās laikam izmantošu tikai pāris no autora ieteikumiem, kas man tiešām likās noderīgi. Pārējam man gan laikam pietrūkst pašdisciplīnas un nepieciešamā vieduma, spēja saglabāt mieru. Es vēl tikai mācos sevi rast Miera un Prieka spēku, bet ar nemierīgām domām tas diezko labi nevedas. Domāju, ka kāds noteikti realizēs visus šajā grāmatā aprakstīto, bet katrs, kas to izlasīs noteikti tur atradīs ko tieši viņam noderīgu.

Did you like this? Share it:

1 comment to Igors Kudrjavcevs “Prieka spēks”

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>