Carpe diem!

marts 2018
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Historia

Dace Rukšāne

300x0_laimes_kods_vaks_mazsGada sākumā pabiju ļoti laimīgā pasākumā, kur visi apmeklētāji tika mieloti ar īsteni latviskiem ambrozijiem: rudzu maizi ar kupinātu speķīti un sīpola šķēli pa virsu, ķilavmaizēm, biezpiena plātsmaizēm, speķa pīrādziņiem un citiem gardumiem, kas latvieša garšas kārpiņām un māgai liek murrāt labsajūtā. Taču visu ambroziju ambrozijs neapstrīdami bija rakstnieces Daces Rukšānes marinētās sēnītes, kuru recepti grāmatu izdevniecības “Zvaigzne ABC” vadītāja Vija Kibloka Dacei bija pārprasījusi atkal un atkal.

Runa ir par nevienu citu, kā Daces Rukšānes sarakstīto grāmatu “Latviskais laimes kods”, kurš tapis aktīvi sadarbojoties izdevniecībai, sabiedrībai un rakstniecei. Izdevniecībai, iedvesmojoties no dāņu autora Meika Vikinga grāmatas “Mazā Hugge grāmata”, radās ideja noskaidrot, kas tad latvietim liek justies laimīgam. Sabiedrībā aktīvi atsaucās uz aicinājumu iesūtīt foto ar lietām, notikumiem, procesiem, kas viņiem liek justies laimīgiem. Dace Rukšāne kā prasmīga meistare  to visu ietērpa vārdos un teikumos. Rezultāts tiešām ir lielisks un es atļaušos apgalvot, ka mums ir sava simtgades grāmata, kas atklāj latvieša būtību un dvēseli. Šī grāmata noteikti būs burvīga dāvanu visiem, kam Latvija ir mīļa. Grāmata liek saprast, ka patiesībā mēs spējam priecāties un izgaršot dzīvi nesliktāk, kā dāņi vai kādas citas tautības pārstāvji. Nemaz jau mēs neesam tik atšķirīgi un tieši līdzīgie uzskati par to, kas mums liek justies laimīgiem arī ir tas, kas mūs padara par nāciju.

IMG_20180208_141102Pati no šis grāmatas guvu iedvesmu un savā darba vietā – skolā projektu nedēļas ietvaros 6.a un b. klases skolēni pētīja un vētīja, kas tad īsti ir mūsu skolas skolēnu, skolotājiem un darbiniekiem liek justies laimīgiem. Laimes kodu centāmies arī atklāt mielojoties, sportojot, slidojot, slēpojot un mēģinot atklāt Rīgu kvesta spēlē. Iegūtos rezultātus apkopojām plakātos. Vēl mums 9. martā būs neliels pasākums, kura nosaukums – “Literārā kafejnīca “Latviskais laimes kods”” diez vai liks rasties jautājumiem par iedvesmas avotu.  Tādēļ vēlreiz un vēlreiz varu apliecināt – šī grāmata ir ļoti iedvesmojoša un tai vajadzētu atrasties katra Latvijas iedzīvotāja grāmatu plauktā.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>