Carpe diem!

februāris 2018
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  

Historia

Rita Falka

300x0_skabokapostukoma_978-9934-0-7039-6Pirms kāda laiciņa Latvijas grāmatnīcās parādījusies nu jau mūsu lasītājiem pazīstamās vācu rakstnieces Ritas Falkas kārtējā grāmatiņa par drosmīgo policistu Franci Eberhoferu. Sen nevienam nav noslēpums, ka šī asprātīgā un humorīgā detektīvsērija ir saistīta ar gastronomiskajām izvirtībām Franča enerģiskās Omes izpildījumā. Ebenhoferu Ome tur savus vīriešus, dēlu un abus mazdēlus, stingros grožos un nepaklausība tiek atalgota ar aukstu pavardu un tukšiem šķīvjiem. Tieši tāpēc arī katrai grāmatiņai par brašo Franci ir ar kulināriju saistīts nosaukums. “Ziemas kartupeļu knēdeļiem”, “Nūdeļu blūzam”, “Cūkgalvai al dente” un “Manāklimpu afērai” Latvijas grāmatveikalos pievienojusies arī piektā no Ritas Falkas grāmatiņām “Skābo kāpostu koma”, kas ne tikai liek skaļi un aizrautīgi smieties par Franča piedzīvojumiem, bet arī notecināt pa garai siekalai, jo visi tie gardumi, ko Ome liek galda rada ēstgribu. Labi vēl, ka grāmatas beigās autore dāsni padalās arī ar receptēm no Omes pavārgrāmatas.

“Skābo kāpostu koma” aizved mūs uz Minheni, jo izrādās, ka priekšniecība paģēr Francim doties uz Minheni, jo tas ir neprāts tik labu policistu kā Francis Ebenhofers “norakt” kaut kur provincē. Francis par notiekošo nav sajūsmā, bet neviens jau viņa viedokli nejautāt. Visi kā sadziedājušies apgalvo, ka tas taču ir lieliski, jo Ebenhofera jaunajā darba vietā uzņemts visiem pazīstams detektīvseriāls. Par gaidāmajām pārmaiņām Francis labprāt aprunātos ar savu mīļoto Sūziju. Taču… Ak vai! Viņa šķiet atradusi tīkamāku sabiedrību par Franci bijušā skolasbiedra personā. Šķiet Franča vieta pie Sūzijas sāniem ir apdraudēta, jo glumais Karls Heincs iekārojis viņa sirdsdāmu. Francis saprot, ka pienācis laiks pieņemt nozīmīgus lēmumus. Un viss jau būtu labi, ja ne pirmā lieta, ko Francim nākas izmeklēt, nebūtu viņa tēva vecā auto bagāžniekā atrastās meitenes slepkavība. Nepietiek jau ar līķi bagāžniekā, Minhenes kolēģi pēc ekspertīzes sāk interesēties, vai ar minēto auto nebrauc kāds narkodīleris. Lūk pie kā var novest Papa un tiesneša Morečeka izklaides Nīderkaltenkirhenē. Tā nu Francim nākas rauties starp Minheni un dzimto ciemu, starp slepkavības izmeklēšanu un mīļotās pasargāšanu no aizvīlēja. Ja vēl nebūtu tā siekalcūča Leopolda, kas nespēdams sakārtot savu ģimenes dzīvi, dara visu, lai izpostītu brāļa attiecības ar Sūziju… Francim ir ko turēt. Un viņš nepadodas, ļaujot lasītājam ar smaidu un skaļiem smiekliem dzīvot līdzi viņa piedzīvojumiem.

Rita Falka un viņas Francis Ebenhofers – smieklīga, aizraujoša un uz gastronomiskām izvirtībām rosinoša kompānija. 🙂

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>