Carpe diem!

janvāris 2018
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Historia

Sofija Hanna

300x0_aizvertais_skirsts_mazvaksSofija Hanna ir angļu rakstniece, kurai ļauts kļūt par Agatas Kristi daiļrades turpinātāju, jo tieši viņu slavenās rakstnieces fonds ir aicinājis rakstīt turpinājumus par slaveno beļģu detektīvu – Erkilu Puaro. Bija laiks, kad ļoti cītīgi izlasīju visus Agatas  Kristi detektīvromānus latviešu valodā, tādēļ  ar lielu interesi ķēros klāt arī Sofijas Hannas jaunajam romānam par Erkilu Puaro.

Jāsaka bija visai interesanta sajūta. No vienas puses tu apzinies, ka autore ir pilnīgi cita, taču no otras… no otras puses tu ceri atrast otru Agatu Kristi. Agatu Kristi neatradu, bet jāatzīst, ka Sofija Hanna ir talantīga rakstniece, kas savā darbā veiksmīgi realizē  Agatas Kristi aizsākto detektīvžanra tradīciju.

Romāna “Aizvērtais šķirsts” darbība, kā jau tās raksturīgs darbiem par Erkilu Puaro notiek vietā, kur pulcējušies dažādi sabiedrības pārstāvji. Lēdija Atelinda Pleiforde, Anglijā pazīstama rakstniece, savā savrupnamā rīko viesības, kurās ielūgti arī Erkils Puaro un inspektors Edvards Kepčūls no Skoteljarda. Nevienam no viņiem nav skaidrs, kāpēc tikuši ielūgti, tādēļ pēc tam, kad cienījamā rakstniece nāk klajā ar visai dīvainu paziņojumu, abiem izmeklētājiem rodas aizdomas par to, ka viņas dzīvībai draud briesmas. Liels ir viņu pārsteigums, kad par slepkavības upuri kļūst kāds, kura dienas jau tāpat ir skaitītas, turklāt liecinieku sniegtās liecības ir visai pretrunīgas. Taču ģeniālajam detektīvam Erkilam Puaro neviena mīkla nav par grūtu.

Man grāmata visā visumā patika, lai gan sākums likās pārāk izstiepts. Abu detektīvu prātuļošana par to, kāpēc ataicināti, kas varētu notikt, citu viesu apspriešana, kā arī cienījamās rakstnieces un visu pārējo “spēlītes” vietumis sāka garlaikot, bet abu detektīvu mēģinājums pasargāt iespējamo slepkavības upuri visai neveikls. Tomēr brīdī, kad sākas izmeklēšana stāsts beidzot uzņem apgriezienus un Erkils Puaro atkal ir savā elementā, tāpat kā viņa draugs inspektors Kepčūls. Rakstniece centusies sekot Erkila Puaro radītājai, saglabājot tēla raksturu un īpatnības. Jāsaka, ka viņai tas izdevies visai veiksmīgi, lai gan ir skaidrs, ka šis tomēr ir cits Puaro… Un tas varbūt nemaz nav slikti, jo laika gaitā maināmies mēs visi. Kāpēc, lai nemainītos arī Erkils Puaro?

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>