Carpe diem!

janvāris 2018
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Historia

Džeina Korija

asinsmasasBrāļu un māsu attiecības ne vienmēr ir vienkāršas. Parasti tie, kas tevi pazīst vislabāk, mēdz atstāt vissāpīgākos  zilumus un dziļākās rētas. Taču saikne, kas vieno māsas un brāļus līdz galam nepārtrūkst nekad. Kaut kur dziļi, dziļi vēl arvien dzīva ir kopības sajūta, kuras dēļ bieži vien māsas un brāļi tiek apskausti. Un skaudība nebūt ne nav tik nevainīga. Tā izpostījusi ne viena vien cilvēka likteni.

Reizēm skaudība noved līdz traģēdijai. Džeinas Korijas romāna “Asinsmāsas” pamatā ir traģēdija, ka notikusi brīdī, kad viena māsa centusies pasargāt otru no ciešanām, ko centies radīt kāds no malas. Tas nekas, ka šis kāds ir labākā draudzene vai asinsmāsa, pie kuras asiņojošās brūces esi pielikusi savējo, tas nekas, ka ar īsto māsu satiekat kā suns ar kaķi un ka tev uzticēts noslēpums, lai tu ar tā palīdzību viņu iznīcinātu.

Alisona un Kitija ir māsas. Viņām ir viena māte, bet atšķirīgi tēvi. Alisona ir talantīga, gudra un skaista. Kitija arī tāda būtu, varbūt pat daudz skaistāka un talantīgāka. Taču kopš vienpadsmit gadu vecuma ir skaidrs, ka Kitija vairs nekad tāda nebūs. Kitija vispār nekad vairs nespēs dzīvot bez aprūpētājiem un aizsardzības ķiveri galvā. Nekad. Taču viņa izdodas iegūt to, par ko Alisona tikai sapņo. Alisonai ir noslēpums, taču Kitijai būtu daudz ko pastāstīt, ja vien viņa to spētu. Kitija visā vaino citus. Alisonu moka neizsakāma vainas sajūta. Brīnījos, ka autore viņai nav uzvilkusi baltu T-kreklu ar uzrakstu “Mea culpa”.  Galvenās varones vainas sajūta ir tik liela, ka viņa neuzdrošinās sevi aizsargāt pret acīmredzamiem draudiem. Šķiet viņa pati izaicina likteni un viņas vajātājs nav gatavs padoties.  Tomēr līdz pat pēdējai romāna rindkopai nevienam nav ne mazākās nojausmas, ka varbūt pašam vajātājam bijusi lemta vajājamā loma. Romāns liek arī saprast, ka ne vienmēr sliktais ir tikai slikts un labais labs.

Vainas sajūta, noslēpumi, skaudība, tikko uzplaukusi mīlestība un nodevība, kas savā aukstasinībā šokē un satriec, māsu lietas, likteņu līkloči un spriedzes pilni notikumi padara šo grāmatu par aizraujošu lasāmvielu.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>