Carpe diem!

novembris 2017
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Historia

Rita Falka

300x0_mannaklimpuafera_978-9934-0-6225-4Brīžos, kad man gribas tā kārtīgi izsmieties, sameklēju grāmatu plauktā kādu no Ritas Falkas grāmatām (“Ziemas kartupeļu knēdeļi”, “Nūdeļu blūzs”, “Cūkgalva al dente”), kuru galvenais varonis ir idilliska Bavārijas ciematiņa lādzīgais policists Francis. Lasot par Franča piedzīvojumiem, viņa žiperīgo omīti un tēvu – hipiju, kuru Francim šad tad nākas pārmācīt ar dienesta ieroča palīdzību, smejos kā traka. Tādēļ jau laicīgi noskaidroju, ka Vācijā iznākušas jau astoņas šīs sērijas grāmatas. Taču nezinu kā  nebiju pamanījusi, ka jau pirms gada tepat Latvijā iznākusi vēl viena no Ritas Falkas grāmatām “Mannāklimpu afēra”. Ieraugot šo grāmatu grāmatnīcā, sapratu, ka jautrs vakars garantēts. Un Rita Falka kārtējo reizi nepievīla.

Brašajam Francim savā iecirknī vienmēr ir darba pilnas rokas, tomēr viņš šad un tad, pašam par lielām errastībām tiek nozīmēts palīgos kolēģiem Landhūtes policijas iecirknī. Kolēģiem un Landhūtei jau nu nebūtu nekādas vainas. Re, Štoperu Karls, pat Franci uzaicinājis uz kāzām! Visas lietas var sarunāt un nokārtot, un neviens tīšuprāt Francim sprunguli ratu riteņos nemetīs. Viss ar tiem ladhūtiešiem būtu kārtībā, ja ne vien Landhūtes policijas priekšnieks Baršls, kas spētu noorganizēt nervu krīzi pat vismierīgākajam vīram. Un Franci Baršls necieš ne acu galā! Kad nu nevar savādāk ieriebt, tad ļauj sev pārgriezt rīkli tajās pašās Štoperu Karla kāzās! Turklāt rīkli negantnieks ļāvis sev pārgriezt ar Franča lielisko nazīti. Pirkstu nospiedumu protams nav, bet brašā Franča domstarpības ar Aršļu, pt,pt, tas ir Baršļu, par galveno aizdomās turamo padara Franci. Labi, ka Francim draugos parts tiesnesis Moračeks, citādi cietums būtu kā likts. Taču pagaidu brīvība krietno policistu nemaz nepriecē, jo laiks iet, bet tie slīmesti Landhūtē nemaz nesteidzas atrast īsto vainīgo. Turklāt ap Franci sāk lakstoties ellīgi seksīgā Brašla kundze, nu jau cienījama atraitne, kas situāciju nemaz nepadara vienkāršāku. Līdz ar to Francim pašam nākas ķerties pie sava ienaidnieka slepkavības izmeklēšanas. Viņam jāatrod ne  tikai slepkava, bet arī jātiek galā ar vētru paša mājās, kas radusies pēc Omes jaunības dienas mīlestības uzrašanās. Francim tiešām nav laika sēdēt rokas klēpī salikušam, bet lasītājam krietna devu smieklu garantēts.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>