Carpe diem!

maijs 2017
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Historia

Frēderiks Bakmans

9789984236308Katram septiņgadīgam cilvēkam pienākas pa supervaronim. Tā nu tas ir…

Elzas supervaronis ir viņas Omce. Traks sievišķis, kas savas mazmeitiņas labā ir gatava paveikt visu iespējamo un neiespējamo. Jo viņa ir Elzas Omce un Elza ir citāda. Tā vismaz apgalvo Elzas skolas direktors, skolotāji un uzskata bariņš skolasbiedru, kas nezina, ka būt citādam ir liela priekšrocība. Elzai skolā neiet viegli, jo viņai nepārtraukti jābēg no pāridarītājiem, kas ne tikai izsmej Elzu, bet arī ietekmē fiziski. Kāds cits Elzas vietā varbūt pielāgotos, apspiestu sevi, censtos kļūt tāds kā citi un būtu dziļi nelaimīgs. Taču Elzai ir viņas Omce un Gandrīz-nomod-zemes karalistes. Omce ir tā, kas Elzai māca, ka būt citādam ir labi, bet lai kliedētu mazmeitiņas bēdas, viņa spēj noorganizēt piedzīvojumus, ko Elza neaizmirsīs nekad. Kurš gan spētu aizmirst vecmāmiņu, kas brauc bez tiesībām un flirtē ar policistiem? Kā gan var aizmirst to, ka savos septiņos gados tumšā naktī kopā ar vecmāmiņu esi ielauzies zooloģiskajā dārzā un apmētājis policistus ar mērkaķu kakām? Vai vecmāmiņas rīta izklaidi – garāmgājēju apšaudīšanu no balkona ar peintbola šauteni? Ikvienam, kas apgalvos, ka ar Elzu kas nav kārtībā Omce iemetīs ar globusu vai izplēsīs matus pa vienam vien.

Tomēr neviens nav mūžīgs. Arī septiņgadīgu cilvēku surpervaroņi reiz nomirst. Tā tas notiek ar Elzas vecmāmiņu. Tomēr Elzai vēl ir Gandrīz-nomod-zeme, ceļu uz kurieni viņai ir parādījusi Omce. Turklāt Omce Elzai ir atstājusi uzdevumu, mīklu, kuru atminot Elza labāk iepazīst ne tikai pašu vecmāmiņu, bet arī savu mammu, kuru jau nu nepavisam nelīdzinās Omcei. Pildot Omces atstātos uzdevumus Elza saprot, ka Gandrīs-nomod-zemes karalistēs mītošie varoņi un briesmoņi mīt tepat Elzas mājās, kā arī to, ka Omce nav bijusi tikai viņas supervarone. Elzas dzīvē ienāk jauni cilvēki, draugi, jo Omce ir izdarījusi visu, lai arī pēc nāves sargātu savu mazmeitiņu un kliedētu viņas skumjas par Omces aiziešanu.

Brīnišķīga Frēderika Bakmana grāmata, kas aizrauj, liek aizdomāties un meklēt savu supervaroni pat tad, kad Tev vairs nav septiņi. Gaiša, dzirkstošu humoru piepildīta grāmata, kas rada vēlmi būt labākam, būt supervaronim un būt pašam.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>