Carpe diem!

maijs 2017
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Historia

Džeims Gripando

18493176_1575780225800755_649232623_o (1)Vai Tu baidies Tumsas? Nē? Bet vajadzētu…

Vai jūs pazīstat tumsu un tās daudzos veidolus? Gara tumsa, aklums, dvēseles tumsa. Visas šīs tumsas ir biedējošas un nomācošas. Bet kas notiek tad, kad Tumsa ieņēmusi cilvēka veidolu un kur vien dodas aiz sevis atstāj sērojušus ģimenes locekļus, draugus un paziņas. Vai esi mēģinājis tumsu noķert, ieslēgt lādēs, kastēs vai burkās. Reizēm  tumsa mēdz būt mierinoša… Tikai ne tā, kas kāpj no Džeimsa Gripando romāna “Biedējošā Tumsa”.

Policijas Seržants Vinss Paulo dzīvo tumsā. Izpalīdzēdams draugam un cenzdamies pieskatīt viņa nepilngadīgo meitu no nevēlama pielūdzēja Vinss kļūst par meitenes nāves liecinieku. Cenšoties aizturēt slepkavu viņš zaudē redzi. Taču viņš nav vienīgais. Arī slepkavas dzīve kopš šī notikuma slīgst tumsā. Tomēr tas nemaz viņu netraucē pašu sēt tumsu un izdarīt vienu noziegumu pēc otra. Paradoksālākais ir tas, ka savā nelaimē Tumsa vaino tieši Vinsu. Aklais policist iesākumā nemaz nenojauš, ka kļuvis par atriebības mērķi.

Par Tumsu un tās esamību nenojauš daudzi. Arī jaunās meitenes slepkavībā vainotajam Džamalam par to nav ne jausmas. Viņš nemaz nezina, ka caur viņu tiks atriebts sens naids. Vēl jo mazāka skaidrība par visu notikušo ir Džamala advokātam Džekam Svitekam. Tomēr tik daudzi nevēlas, ka viņš uzņemas Džamala aizstāvību, ka nekas cits neatliek. Džamala attaisnošana, ne bez upuriem, kļūst par spriedzes pilnu un aizraujošu dzīšanos pakaļ Tumsai. Romānu var salīdzināt ar Tumsas un Gaismas cīņu, ko sarežģī dažādu datorģēniju klātbūtne, valsts drošības dienestos strādājošo nelegālās darbības, terorisma klātbūtne un dažādas citas tumsas izpausmes.

Grāmata ir aizraujoša un to var izlasīt gan ātrā tempā. Reizēm kāds varonis nedaudz nokaitina, bet galu galā ir skaidrs, ka tas viss piederas pie lietas. Notikumi mijas viens ar otru un ir rēbus ne tikai romāna varoņiem, bet arī lasītājam, kurš labprāt tēlotu viszini un lietu atklātu pirms to ir izdarījuši varoņi. Šo var feini palasīties! 🙂

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>