Carpe diem!

aprīlis 2017
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Historia

Diāna Čemberlena

sadragatie-sapniNesen grāmatnīcu plauktos nonācis viens no amerikāņu rakstnieces Diānas Čemberlenas agrīnajiem darbiem “Secret lives”, ko ar nosaukumu “Sadragātie sapņi” klajā laidusi izdevniecība “Kontinents”. Kopumā autores kontā ir vairāk kā divdesmit darbu un jāsecina, ka autore ir viena no tiem autoriem, kuri visticamāk nespēj nerakstīt, jo viņas bibliogrāfija vēsta, ka ik gadu tiek sarakstīta jauna grāmata. Tiešām apbrīnojama disciplīna un darba spējas!

Romāns “Sadragātie sapņi” ir stāsts par cilvēkiem, dzīvēm, sapņiem, kuriem nav bijis lemts piepildīties, jo likteņi un situācijas, kurās nokļuvuši romāna varoņi īpaši lielu izvēli neatstāj.

Romāna centrālais tēls ir slavenā aktrise Īdena Railija, ar kuru lasītājs tiek iepazīstināts viņas dzīves ne tai labākajā posmā. Īdenas laulība ir izjukusi, bet karjera vairs nesniedz gaidīto gandarījumu. Pēkšņas idejas iedvesmota viņa nolemj uzņemt grāmatu par savu māti – slavenu bērnu grāmatu autori Ketrinu Sviftu, kura traģiski gājusi bojā Īdenai vēl mazai esot. Ketrīnas Sviftas vārds sabiedrībā raisa divejādas izjūtas. Viņa tiek uzskatīta par brīnišķīgu rakstnieci, bet tajā pašā laikā tiek mēļots par to, cik dīvaina, savdabīga un ekscentriska bijusi šī talantīgā sieviete. Īdena nolēmusi mest izaicinājumu sabiedrībai un mainīt tās uzskatus par viņas māti. Lai noskaidrotu ko vairāk par savu māti, Īdena atgriežas mātes dzimtajās mājās, kur dzīvo viņas mātesbrālis Kails, pret kuru aktrise izjūt skaudru vainas sajūtu. Tobrīd viņa vēl nezina, ko līdzi nesīs šī atgriešanās mājās un kādus dzimtas noslēpumus nāksies atklāt.

Meitas vēlme godināt savas mātes piemiņu tomēr ir jauka, bet kas tas būtu par bestselleru, kurā netiktu mīlēts un ciest. Tādēļ autore Īdenas dzīvē ieved pievilcīgo arheologu Benu Aleksandru, no kura visi godīgi cilvēki pēdējos divus gadus izvairās, bet draugi un paziņas izliekas nepazīstam. Taču Īdena neko nezina par skandālu, kas izpostījis Bena laulību un veiksmīgo karjeru. Viņa pat apzināti atsakās uzklausīt Bena stāstu. Īdena domā, ka uzveiks sabiedrību un spēs norobežoties no tās viedokļa. Vai tiešām tiks sadragāti arī Īdenas pašas sapņi un dzīve?

Romāna sižets ir aizraujos un dažādu noslēpumu pārpilns. Tas līdzinās īstam noslēpumu labirintam, kurā vienam noslēpumam seko nākamais. Noslēpumi ir visiem iesaistītajiem un to atklāšana Īdenai ļauj iepazīt pašai sevi un savus tuvākos. Iespējams, ļauj pašai kļūt par labāku cilvēku un saprast, kas viņas dzīvē viņai pašai ir tas svarīgākais. Autore ļoti prasmīgi ataino to, kā veidojusies katra grāmatā iesaistītā dzīves uztvere, psihiskais stāvoklis, kas pamato arī tēla rīcību konkrētās situācijās.

Grāmata tiem, kam patīk lasīt par dažādiem attiecību līkločiem, izprast dažādu cilvēku rīcības motīvus. Un arī tiem, kas tic, ka labais uzvar un ka ir iespējams izrāpties no jebkuras bedres.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>