Carpe diem!

marts 2017
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Historia

Gabriela Cīrule

300x0_kritiensuzaugsu_978-9934-0-6504-0Vasarā Lindas Nemieras kriptoromāna “Sofijas noslēpums” atvēršanas pasākumā Zvaigznes ABC pagrabiņā izskanēja ziņa, ka mums latviešiem nav aizpildīta dāmu literatūras niša. Izrādās, mums pietrūkst savas Sofijas Kinselas un Zuzannas Kubelkas, kas rakstītu sulīgus dāmu romānus par sieviešu dienām, nedienām un tipiskajiem izgājieniem, uz kuriem no malas palūkojoties jāsmejas vēderu turot. Toreiz Lindas Nemieras viesu pulkā bija Ilze Enģele, kura tobrīd  sevi ļoti drosmīgi pieteica šajā žanrā ar savu jaunāko romānu “Solo vijolei un termometram” un pavisam drīz es jau smējos vēderu turēdama par šī dzīvespriecīgā romāna galvenās varones piedzīvojumiem. Tagad pie latviešu lasītājām devies vēl viens dāmu romāns – Gabrielas Cīrules “Kritiens augšup”.

Literatūras rakstīšanas semināros runājot par darba galveno varoni, tiek uzsvērts, ka parasti tas ir kāds tēls, kuram ir problēma, kuru viņš nevar atrisināt, jo…. un seko situācijas, notikumi, kas saliekas lasītājam aizraujoša stāstā. Bieži vien šis galvenais varonis ar kaut ko atšķiras no cilvēka parastā vai normālā. Enģeles galvenā varone ir nepārtraukti izdomā sev dažādas slimības un metas tās dedzīgi ārstēt vai no tām izvairīties, jo profilaksei, ja runa ir par veselību, ir liela nozīme. Gabriela Cīrule it kā pievērša ļoti ikdienišķai tēmai – labai ēstgribai. Romāna galvenā varone Doroteja ļoti mīl labi paēst. Nu tik ļoti, ka teiciens – bikses krīt uz leju, dzīve iet uz augšu – nu nemaz nav attiecināms uz šo dzīvespriecīgo un omulīgo dāmu, kura par spīti apkārt valdošajam kārnuma kultam ir tikusi pie mīloša vīra, kuram viņas apaļas formas ir tīkamas. Taču viss nav tik skaisti kā izskatās, jo Dorotejai ir atkarība no ēdiena. Taču viņa to nevēlas akcepēt un tas ir par iemeslu kuriozu notikumu virknei viņas dzīvē.

Doroteja, kā jau daždien sievietēm gadās,  nav mierā ar savu izskatu un viņas dzīve paiet dažādu diētu zīmē. Šķiet nav tādu diētu, ko Doroteja nebūtu izmēģinājusi. Tomēr katra diēta beidzas ar ēšanas maratonu, pēc kura zaudētie kilogrami nāk atpakaļ dubultā. Tas Doroteju neattur ķerties pie nākamās diētas un mēģinājuma zaudēt svaru. Viņa ir spējīga pasmieties par sevi un lasītājam gribot negribot jāsmejas līdzi. Diemžēl Doroteja nav gatava atzīt ka ēšanas ieradumi tiešām ir problēma, kuru nerisinot var tik sagrauta ne tikai viņas veselība, bet arī laulība. Šis dzīvespriecīgais stāsts sevī tomēr slēpj skaudru smeldzi, kas liek aizdomāties par to, kā un kāpēc mēs sievietes graujam gan sevi, gan attiecības ar apkārtējiem cilvēkiem. Tas ir arī stāsts par izvairīšanos no darba ar sevi, par nevēlēšanos strādāt ar problēmu cēloni, bet cenšanos tik galā ar sekām, kas lielākoties ir neefektīvi. Dorotejai paveicas, viņai ir lieliska ģimene, kas neļauj noēsties līdz kapam un grāmtas beigas nosacīti laimīga. Taču cena, ko viņai nākas samaksāt ir dārga.

Šī grāmata ir arī stāsts par sevis mīlēšanu, kas nav tikai sevis lutināšana un izdabāšana savām iegribām. Šī grāmata atgādina, ka sevis mīlēšana ir arī darbs ar sevi, sevis pieņemšana, iepazīšana un rūpēšanās par sevi, ne tikai ārēji, bet arī iekšēji, pievēršoties savām lielākajām bailēm un mēģinot tās apzināties.  Tas arī ir stāsts par sevis disciplinēšanu un pareizo dzīves mērķu atrašanu, jo ja cilvēka vienīgais dzīves mērķis ir notievēt, pie laba gala tas nevedīs, kam Doroteja ir spilgts piemērs.

Grāmata, ir enerģijas un humora pārpilna, sarakstītā atraktīvā valodā. Savā ziņā tā ir arī pasaules populārāko diētu rokasgrāmata latviskā izpildījumā. Izklaidējoša un motivējoša literatūra domājot par pavasara ģenerāltīrīšanu un vasaru.

Did you like this? Share it:

1 comment to Gabriela Cīrule “Kritiens uz augšu”

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>