Carpe diem!

janvāris 2017
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Historia

“Zaudētā puse” – Sallijas Grīnas pusaugu burvju sāgas noslēguma daļa.

300x0_zaudeta_puse_mazvaksKad pirms gandrīz četriem gadiem manās rokās nonāca Sallijas Grīnas triloģijas “Tumšā puses” pirmā daļa ar tādu pašu nosaukumu, atzīšos biju nedaudz vīlusies un nekad nebūtu domājusi, ka pēc pēdējās triloģijas daļas “Zaudētā puse” izlasīšanas mani pārņems neizsakāmas skumjas un mežonīga zaudējuma sajūta.

Triloģijas trešā daļa pilnībā atbilst tās nosaukumam, jo aizverot grāmatas pēdējās lapaspuses smeldze paliek. Sajūta tāda, kā pēc tuva drauga bērēm. Autore, traģiskā veidā atņemot galvenajam varonim mīļoto, pilnīgi un galīgi nolaupa ilūzijas, ka beigās viss būs labi. Beigas ļoti daudziem ir laimīgas.  Tikai ne galvenajam varonim. Neitans atriebjas, visiem, kas viņam darījuši ļaunu. Viņš palīdz Aliansei uzvarēt cīņā pret Padomi. Daudzu dzīvības tiek izglābtas. Pēc šī kara burvju pasaule ir kļuvusi labāka.  Tomēr ir tik skaudri un sāpīgi apzināties, ka pats Neitans, brīdī, kad šķiet, vēl jāiztur tikai šis un… un viņš varēs tā no sirds kļūt laimīgs, viņš zaudē pašu dārgāko. Turklāt zaudējums ir tik liels un graujošs, ka sāpēs gribas kaukt kopā ar galveno varoni. Vēl skumjāk ir tas, ka viņš tā arī neatgūst savu zaudēto pusi. Uzvarot cīņā savus visienīstākos ienaidniekus, tieši Neitans ir tas, kurš zaudē visvairāk. Zaudējuma sāpēs ir tik skaudras, ka viņš vairs nespēj pieņemt to, ko liktenis viņam dāvā. Un tas sāp… Šķiet, tas ir tik netaisni, ka pēc visa tā, ko šim pusaugu burvim nācies pārdzīvot, viņam tiek laupīta kārotā laime. Tas ir tik ļauni, ka visu labo, kas noticis pēc Neitana uzvaras padara maznozīmīgu. Un ir tik ļoti, ļoti žēl….

Tagad, pēc grāmatas visu triju daļu izlasīšanas, pilnīgi droši varu piekrist tiem, kas jau pirms tās iznākšanas sludināja, ka tā ir pasaules mēroga bestsellers. Fascinējošs un sevī ievelkošs romāns.

Did you like this? Share it:

1 comment to “Zaudētā puse” – Sallijas Grīnas pusaugu burvju sāgas noslēguma daļa.

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>