Carpe diem!

decembris 2016
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Historia

Ieva Melngalve

300x0_majas_bez_durviim_3_1_Kā vēsta uzraksts uz Ievas Melngalves jaunākās grāmatas “Mājas bez durvīm” šis darbs ir agrāk izdotā romāna “Mirušie nepiedod” turpinājums. Romānu “Mirušie nepiedod” lasījusi neesmu, taču tas man nemaz netraucēja lasīt jaunāko Melngalves darbu. Jā, reizumis sevi pieķēru pie domas, k gribētos ko vairāk uzzināt par jaunās kilri burves Vegas izcelsmi, par notikumiem, kas veidojuši viņas personību. Tomēr romānu “Mājas bez durvīm” pavisam mierīgi var lasīt kā atsevišķu darbu.

Romāna darbība sākas tiesas zālē. Jaunā burve Vega tiek vainota triju jaunu meiteņu nāvē. Viena no šīm mirušajām meitenēm ir jauna burve, ar kuru Vegai izveidojušās draudzīgas attiecības. Vairāk kā draudzīgas attiecības ar visām mirušajām meitenēm ir kādam citam burvim, kas arī Grāas pilsētā ieradies pavisam nesen. Šarmantais galvaspilsētas burvis Rems ir otrs aizdomās turamais. Ne Vega, ne Rems nav gatavi atzīties nodarījumā un tādēļ tiek ieslodzīti dziļi Grāā pazemē, kādā mājā bez durvīm. Tikai vienam  no viņiem lemts izkļūt no pazemes cietuma. Tam, kurš būs spēcīgāks un piespiedīs otru atzīties.

Caur bailēm no nāves vientulībā, neuzticēšanos, apmānu un manipulācijām dzimst atklāsme, uzticēšanās un tikko tverama draudzība, kas abiem aizdomās turamajiem ļauj saprast, kurš ir īstais slepkava. Tikai, lai to pierādītu, vienam no viņiem ir jāupurē sevi un jāatzīstas. Kurš tas būs? Rems vai Vega? Kurš no viņiem ir gatavs sevi upurēt? Grāmata to atklāj. Atliek tikai izlasīt.

Ja kāds domā, ka Ievas Melngalves darbs “Mājas bez durvīm” ir stāsts par burvjiem brīnumdariem Harija Potera stilā, smagi maldās. Šajā darbā burvju nūjiņas pat neparādās. Te visu nosaka ļoti smalkas psiholoģiskas spēlītes, emocijas un burvju spējas manipulēt ar savām, citu burvju un vienkāršo cilvēku emocijām. Te košā buķetē ir pilnīgi viss: mīlestība, draudzība, naids, vainas apziņa, dusmas, ilūzijas, šaubas, noraidījums, neticēšana sev un saviem spēkiem. Viss, kas kas nav svešs cilvēciskām būtnēm Un burvji… Ievas Melngalves burvji reizēm ir pat cilvēcīgāki par pašiem cilvēkiem. Šķiet, viss romāns ir tādu kā liegu trauslu tīmekļu caurvīts. Tas ievelk sevī, neatlaiž, bet tajā nav nekā pompoza. Tādēļ man ļoti atbilstošs likās Zvaigznes ABC organizētais rakstnieces autogrāfu vakars “Zvaigzne Cafe”, kur ikvienam bija iespējam saņemt autogrāfu un neoficiālā gaisotnē aprunāties ar autori.

Aizverot grāmatas pēdējo lapaspusi neatstāj sajūta, ka nekas vēl nav beidzies un ka patiesībā nu tikai viss pa īstam sāksies.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>