Carpe diem!

novembris 2016
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Historia

Olivers Pečs

300x0_bendes_meita_un_meln_muksJa nu kāds māk rakstīt aizraujošus viduslaiku detektīvus tad tas noteikti ir bendes pēctecis, vācu rakstnieks Olivers Pečs, kurš nebaidās savu tāla senci padarīt par romāna galveno varoni. Ar Olivera Peča daiļradi pirmo reizi iepazinos apmēram pirms gada, kad manās rokās nonāca viņa pirmā grāmata par bendi Jākobu Kuislu un viņa izmeklētajiem noziegumiem – “Bendes meita”. Jau pēc pirmajām grāmatas lappusēm sapratu, ka tā ir no tām grāmatām, kas mani aizrauj. Nezinu kāpēc, bet man ļoti patīk vācu viduslaiku romāni, kas ataino cīņu starp tumsonību un izglītības sniegto gaismu. Turklāt Peča darbs ir detektīvs, kura centrālais tēls ir nicināmākais pilsētas iedzīvotājs – bende. Viduslaikos bende tika nicināts, no viņa baidījās un tomēr bez viņa nevarēja iztikt. Lai cik jancīgi tas nešķistu Jākobs Kuisls, kurš pildīdams savus amata pienākumus nogalinājis ne vienu vien, ir visgodprātīgākais un cilvēcīgākais no Šongavas iedzīvotājiem. Tomēr viens diez vai viņš galā tiktu. Bendem ir sabiedrotie: viņa paša meita Magdalēna un pilsētiņas ārsta dēls, kurš nav vienaldzīgs pret glīto, asprātīgo bendes meitu un spēj saskatīt visu nicinātajā Šongovas bendē gudru un izglītotu cilvēku. Bendes un jaunā ārsta draudzībā visiem ir kā dadzis acīs, bet kamēr suņi rej, karavāna iet tālāk.  Viņus saista ne tikai interese par dziedniecību, bet arī dziņa uzzināt patiesību, atklāt noslēpumus un noziegumus.

Jau pirmo grāmatu izlasīju ar neizsakāmu interesi un burtiski izbaudīju katru lapaspusi. Tikpat aizraujoša ir arī otrā Olivera Peča grāmata “Bendes meita un melnais mūks”, kas aizved lasītāju it kā nenozīmīga lauku mācītāja slepkavas meklējumos. Gudrajam bendem un viņa draugiem šoreiz veiksmīgi atklāt vairāk par vienu noslēpumu.  Templiešu dārgumi, slepkavnieciska mūku banda un  asinskāra lielceļa laupītājus banda. Tas ir tikai mazumiņš ar ko nākas nodarboties Kuislam un viņa draugiem. Arī paši varoņi ne reizi vien nonāk tiešām neapskaužamās situācijās, tomēr galu galā viņiem veiksmīgi izdodas tik ar visu galā. Grāmata lieliski tiek atainota tā laika sabiedrības tumsonība, tikumi un netikumi. Tiek parādīts, cik nežēlīgi var būt it kā godājami pilsoņi. Cik liela vara ir spožām monētām un kāda liekulība valda tā laika reliģiskajās aprindās. Dažādu noslēpumi pavedieni ir savijušies un sapinušies savā starpā, daudzi dzīvo svētā neziņā par to, kas notiek viņu namdurvju priekšā, un tikai visu nicināmais bende, kopā ar savu meitu un jauno ārstu spēj šos pavedienus atšķetināt, nonākot pie patiesībās.

Lielisks lasāmgabals tiem, kam patīk viduslaiku piedzīvojumi, dažādas mīklas un aizraujoši detektīvi. Tiešām ļoti interesanta grāmata.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>