Carpe diem!

novembris 2016
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Historia

Lūsinda Railija

300x0_vetrumasa_978-9934-0-6339-8Lūsinda Railija ir no tām autorēm, ko klātienē iepazinu pirms biju izlasījusi kaut rindiņu no tā, ko radījusi viņas spalva. Šogad, februārī, “Grāmatu izstādes 2016” ietvaros, šī dzīvespriecīgā dāma, kas ar tādu aizrautību stāstīja par saviem jau sarakstītajiem un topošajiem darbiem, bija dzīvs apliecinājums tam, ka ir rakstnieki, kas ir tādi pēc savas pārliecības, būtības un ne mirkli nešaubās, ka rakstniecība nav nekas priekš viņiem. Lūsinda Railija ir ļoti ražīga autore, kas ar saviem darbiem spēj aizraut daudzus visdažādākajās pasaules malās.

Toreiz izstādē viņa ar tādu degsmi stāstīja par savu jauno ieceri – septiņu grāmatu sēriju, kuras centrā būs septiņas māsas, kas reiz tikušas adoptētas, ka es pavisam drīz savā īpašumā ieguvu pirmo šīs sērijās grāmatu “Septiņas māsas“, kas it kā īsi iepazīstināja ar visām māsām, bet bija stāsts par vecāko no tām – Maiju. Kopā ar šo inteliģento jauno sievieti man kā lasītājai bija iespēja ļoti aizraujošā veidā iepazīt Brazīlīju, tās mākslu, kultūru un vēsturi. Pirmās grāmatas beigās autore lasītājam izmeta ēsmu, liekot nojaust par kuru no Pā Solta adoptētajām meitām būs nākamais stāsts. Ēsma tika izmesta tik meistarīgi, ka ar lielu nepacietību gaidīju otrās grāmatas iznākšanu. Tādēļ gluži likumsakarīgi, ka kādā novembra novakarē pie manis nonāca nākamā šīs septiņu grāmatu sērijas daļa – Lūsindas Railijas romāns “Vētru māsa”.

“Vētru māsa” ir stāsts par otro no septiņām māsām Aliju, kas jau pirmajā grāmatā lasītājiem tikusi prezentēta kā ļoti azartiska burātāja, kurai piemīt arī mūziķes talants. Grāmatā sākas ar laimīgāko dzīves posmu Alijas dzīvē. Viņa beidzot ir satikusi vīrieti, ar kuru kopā gribētu nodzīvot atlikušo mūžu. Viņa ir tik laimīga kā vēl nekad. Viņa vislabprātāk savā laimē dalītos arī ar savu patēvu – Pā Soltu. Diemžēl tam nav lemts notikt, jo mirklī, kad Allija ir vislaimīgākā, viņa saņem ziņu, ka viņas tēvs ir miris. Bēdas vieglāk palīdz pārdzīvot viņas mīļotais, tomēr liktenis nolēmis Alliju nesaudzēt un neilgi pēc tēvā nāves viņai nākas pārdzīvot nākamo zaudējumu. Burāšanas sacensību laikā mirst viņas līgavainis.

Smagie zaudējumi liek Allijai ķerties pie tēva atstātās mīklas atšķetināšanas un norādes aizved viņu nekur citur kā uz Norvēģiju. Izrādās, ka Allija nāk no slavenu mūziķu dzimtas un mūziķes talants viņai ir jau gēnos. Meklējot atbildi uz tēva atstātajām mīklām un cenšoties noskaidrot savu izcelsmi Alijai izdodas arī rast mieru sevi un tikt pāri zaudējumiem, ko viņa pārdzīvojusi.

Lūsinda Railija sev raksturīgajā manierē grāmatā ataino dažādus laikmetus kā centrālo tēlu izvirzot sievieti. Grāmatā savijas divu paaudžu sieviešu dzīvesstāsti: pašas Allijas un viņas vecvecvecmāmiņas talantīgas norvēģu dziedātājas – Annas Landvīkas dzīvesstāsts. Autore lieliski ataino gadsimtu atšķirības, sabiedrību un likumus pēc kādiem tā dzīvojusi. Viņa ļauj ielūkoties Norvēģijas kultūrā, vēsturē un mūzikas pasaulē. Autore ļauj noticēt, ka lai kādi vēji plosītu mūsu dzīvi, un kādas nedienas mums neuzklupt, ir iespējams tik ar to visu galā un nodzīvot pilnasinīgu dzīvi. Alijas un viņas priekšteces stāsts ir apliecinājums tam.

Saistošs, sevī ievelkošs darbs, kuru grūti nolikt malā. Piemērots dāmu auditorijai un piešķirs krāsaināku skatu dzīvei, kad liekas, ka rudens un ziemas tumsa uzdzen depresiju un sēras pēc vasaras.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>