Carpe diem!

novembris 2016
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Historia

Korina Bomane

300x0_taurenu_salaVācu rakstnieces Katrīnas Bomanes romānā “Taureņu sala” veiksmīgi apvienotas trīs lietas, kas varētu uzrunāt tieši sievietes: dzimtas stāsts, noslēpums un jaunas dzīves sākums. Lai arī cik moderna nebūtu mūsdienu sabiedrība, sieviete ir dzimtas atslēgu turētāja un tradīciju sargātāja. Tā tas ir bijis senatnē un tā tas tas ir arī tagad. Vīrieši drīzāk iesmies par sieviešu ņemšanos ar dažādiem senču māņiem un ticēšanu brīnumiem. Zobodamies viņi mūs sauc par burvēm un raganām. Sievietes ir ziņkārīgas. Tur nav ko liegties. Mūs ļoti interesē dažādi noslēpumi. Sevišķi jau sveši. Mums patīk, ja zinām ko tādu, ko nezina citi. Vēl mūs ik pa laikam piemeklē vēlme sākt jaunu dzīvi. Mūs iedvesmo stāti par sievietēm, kas mainījušas savu dzīvi. Aizgājušas no neuzticīgiem vīriem, nometušas svaru vai vienkārši sākušas dzīvot tā kā pašām patīk. Mēs izjūtam vēlmi mainīties un mainīt savu dzīvi.

“Taureņu sala” ir stāsts par kādu dzimtu un dzimtas noslēpumu, kuru jāatklāj jaunai sievietei – vienīgajai šīs dzimtas turpinātājai. Tikai no viņas ir atkarīgs vai šīs dzimtas kokā tiks piezīmēts vēl kāds zars. Diāna Vāgenbaha ir jauna dāma no Berlīnes. Diemžēl Diānas dzīve nav izveidojusies tāda kā cerēts. Viņai ir veiksmīga karjera un profesionālajā vidē viņas viedoklis tiek ņemts vērā. Tomēr Diānas laulība ir cietusi krahu. Iespējams jaunā sieviete ieslīgtu sevis žēlošanā, ja ne zvans no Anglijas. Diāna steigā dodas uz Angliju, lai vēl pēdējo reiz satiktu savu vectanti Emīliju, kuras ilgais mūžs tuvojas savam noslēgumam. Līdz ar mantojumu Diāna saņem norādes, kas liek viņai doties tālā ceļojumā uz Šrilanku, lai atklātu savas dzimtas noslēpumus un izzinātu savas saknes.

Šī grāmata ir burvīgs stāsts par aizliegtu mīlestību, liktenīgām kaislībām nostāšanos pret sabiedrības noteiktiem likumiem un normām. No steidzīgās Berlīnes tā aizved uz dūmakainajiem Anglijas laukiem un košām krāsām, pikantām smaržām pielieto Šrilanku. Pagātnes noslēpumu šķetināšana maina arī pašas Diānas dzīvi un iedvesmo viņu jaunas dzīves sākšanai. Tā ļauj noticēt mīlestībai, aizmirstot iepriekšējo vilšanos un bailes. Autore ļoti veiksmīgi savij kopā divus laikmetus, ļaujot atdzīvoties un runāt ne tikai dzīvajiem, bet arī tiem, kuru pīšļi jau sen nogūluši pagātnes kambaros. Apbrīnojami precīzi autore attēlojusi gan atšķirīgos laikmetus, gan vidi, sabiedrību, kurā grāmatas varoņi dzīvojuši, ļaujot lasītājam sajusties klātesošam. Intriģējošie notikumi liek šķirt lapu pēc lapas, lai ilgi glabātais noslēpums beidzot tiktu izzināts. Ļoti krāšņi autore ataino Šrilankas dabu un vēsturi, tās saistību ar Angliju.

Aizraujoša lasāmviela pelēkiem rudens vakariem, kad rodas vēlme pēc kā krāsaināka, piemēram pēc tauriņiem, debesīs vai vēderā.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>