Carpe diem!

jūlijs 2016
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Historia

Mērija Simses

300x0_mellenu_vasara_mazvaksVasara ir laiks, kad rodas vēlme padzīvot vieglāk. Aizmirst par ikdienas raizēm, darbiem un tā kārtīgi izbaudīt saules starus. Saujām ēst sezonas gardumus, dirnēt piesaulītē un iegrimt kādā dāmu romānā. Viens no šādiem dāmu romāniem ir Mērijas Simesas “Melleņu vasara”. Stāsts par kādu ļoti senu mīlestību, kas kļūst par sākumu kādai citai mīlestībai, savedot kopā cilvēkus, kas citos apstākļos nemaz nesatiktos.

Romāna galvenā varone Elena Brenforda ir ļoti veiksmīga augstāko aprindu juriste, kuras dzīve ir izveidojusises atbilstoši sabiedrībā valdošajiem priekšstatiem par veiksmīgiem cilvēkiem. Labi apmaksāts darbs, slava,  līgavainis, kurš apņēmīgi bruģē savu ceļu politikā. Elenas dzīvē viss ir salikts pa plauktiņiem, saplānots un likumsakarīgs. Sports reizi dienā, veselīga pārtika un ierasts dienas ritms. Par laimi  vai nelaimi dzīvē ne visu var ieplānot. Elenas vecmāmiņa mirstot lūdz savu mīļoto mazmeitiņu uzmeklēt viņas jaunības dienu mīlestību un nodot tai vēstuli, ko uzrakstījusi īsi pirms nāves.  Tā Elena nokļūst Bīkonā Menas štatā, kur dzimusi un savu jaunību pavadījusi viņas vecmāmiņa. Viņas mērķi ir pavisam skaidrs – atrast Česteru Kamingu un nodot viņam vecmāmiņas vēstuli. Tomēr liktenim tīk izspēlēt nelāgu joku un pēc negribētas peldes Bīkonas līča ledainajā ūdenī Elenas dzīve sagriežas ar kājām gaisā. Izrādās, ka viņas nelaiķa vecmāmiņai ir savs noslēpums un ka pati Elena nemaz nav tāda, kādu domājusi sevi esam. Nākas pārvērtēt savas prioritātes un dzīves vērtības, atrast ceļu pašai pie sevis.

Ja meklē grāmatu, kas izklaidēs, liks pasapņot par romantiku un skaistu mīlestību, tad “Melleņu vasara” būs īstā. Jāsaka gan, ka vietumis man personīgi bija mazliet par saldu, bet tas visticamāk tāpēc, ka es skeptiķe nesen noticēju rozīgi saldai romantikai un vīlos, jo realitāte atsēdināja. Un jā… man radās jautājums. Kā tad tā? Bija citi sapņi, plāni, cilvēki un mīlestība, bet pēkšņi tas viss tapa nevajadzīgs? Kā tad tā? Vai tiešām var tā vienkārši aizlidot uz rozā romantikas mākoņa, mierīgi atstājot aiz sevis to, kas bijis, cilvēku ar ko esi plānojis kopēju nākotni un būvējis kopējus sapņus? Var jau būt, ka esmu Neticīgais Toms, bet man grūti noticēt. Lai gan… Kāpēc liegt sev sapņot? Cilvēks ir dzīvo kamēr sapņo.

Lai arī ir cilvēki, kas apgalvo, ka šogad jau nu mellenes būšot maz, manās iecienītajās melleņu vietās tās esot gana. Tad nu lai top melleņu kēksiņi un smaržo vīgriežu tēja un dāmām izdodas atrast laiku sev baudīt to visu kopā ar šo vasarīgo Mērijas Simses romānu.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>