Carpe diem!

jūlijs 2016
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Historia

Keitija Forde

300x0_francudeka_978-9934-0-5524-9Kā man patīk grāmatas par Franciju! Šovasar tādas vien lasu. Vieglas un franciskas. Gribu izlasīt! Iedosi?- paziņoja mana draudzene ieraudzīdama manā somā Keitijas Fordes grāmatu “Franču dēka”.

Es gan nemetos viņai skaidrot, ka šoreiz gan stāsts ir par Anglijas laukiem un diviem, kuru asinīs nav ne smakas no Francijas, bet grāmata noteikti ir no tām ko lasīt vasarā, kad negribas galvu piebāzt ar gudru filozofiju un dzīves jēgas meklējumiem. Keitijas Fordes vārds jau pats par sevi nodrošina izklaidi, jo šī angļu rakstniece ir vairāk kā divdesmit izklaidējošu romānu autore, bet no 2011. gada viņa ir Romantisko romānu rakstnieku asociācijas prezidente (iepriekš nemaz nezināju, ka kas tāds eksistē :)).

“Franču dēku” es nosauktu par pludmalē lasāmo grāmatu. Tā lieliski piestāvēs pludmales kleitai, saulesbrillēm, vieglam lakatam un vasarīgai cepurei ar platām malām. Viena no tām grāmatām, kas jau ar savu vāka noformējumu rosina atlaist ikdienu un kaut uz brīdi sajusties kā bezrūpīgai atpūtniecei. Vāks tiešām ir veiksmīgi izvēlēts, ļoti uzrunājošs sieviešu auditorijai.

Stāsts ir vairāk vai mazāk klasisks. Liktenis mirušās tantes Reinijas testamenta formā saved kopā divus ļoti feinus, bet ļoti atšķirīgus cilvēkus: Džeinu – enerģisku sabiedrisko attiecību speciālisti un Metjū – antīko lietu tirgotāju. Džeina ir pats sievišķības un emocionalitātes kalngals, kura gatava mesties palīgā ikvienam, meklējot izeju pat tur, kur valda šķietama bezizeja. Viņa ir cīnītāja. Savukārt Metjū iemieso klasisko vīrieti, kas aiz bezkaislīgas maskas slēpj to, cik emocionāls un jūtīgs patiesībā ir. Viņa trumpji ir racionalitāte un dzelžaina loģika, kas ir pilnīgi pretēja tiem principiem, pēc kuriem dzīvo Džeina. Viņi katrs pats par sevi dzīvo un izdzīvo,viņiem iet ne slikti, ne labi, bet vai viņi, tik atšķirīgi būdami, spēs tālāko dzīves ceļu iet kopā? Tas ir jautājums uz kuru atbildi var saņemt ļaujoties atvaļinājuma burvībai un izlasot šo grāmatu. Tiem kas fano par Franciju pačukstēšu: Ir, ir grāmatā par Franciju un francisko. Nedaudz, bet ir.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>