Carpe diem!

marts 2016
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Historia

Lūsinda Railija

300x0_septinasmasas_978-9934-0-5890-5Ir autori, kas ļoti mīl savus varoņus un nevēlas no tiem labprātīgi atvadīties. Tādos brīžos dzimst ideja par vairāku sējumu darbiem. Ierasts, ka pārsvarā autori plāno sarakstīt triloģijas. Taču dažiem ar trim grāmatām ir par maz. Lūsindas Railijas grāmata “Septiņas māsas” aizsāk autores ieplānoto septiņu grāmatu sēriju, kas lasītāju aizvedīs brīnumainā ceļojumā pa visu pasauli. Pirmās grāmatas galveā varone ir vecākā no sešām māsām, ko adoptējis Pā Solts, kurš ir visai noslēpumains tēls. Par Pā Soltu ir zināms tikai tas, ka viņš bijis (jā, tieši tā bijis, jo grāmatā viss aizsākas ar šī noslēpumainā grāmatas varoņa nāvi) ļoti bagāts cilvēks, kas devis skaistu bērnību un jaunību sešām bārenēm, kurām dots vārds par godu kādai no Septiņu māsu zvaigznāja zvaigznēm. Bāra bērni ir adoptēti dažādās pasaules vietās atbilstoši konkrētajai zvaigznāja zvaigznei, tomēr pēdējo – septīto māsu Pā Soltam tā arī nav izdevie atrast. Tomēr tikšanās reizē Lūsinda Railija solīja, ka stāsts par pēdējo māsu neizpalikšot un ka patiesībā tas būšot stāsts par pašu Pā Soltu.

Tātad viss sākas meiteņu bērnības mājās Atlantīdā – burvīgā pilī pie Ženēvas ezera, kur viena pēc otras, saņēmušas ziņu par mīļotā tēva nāvi, ieradušās visas sešas māsas. Katra ar savu raksturu, paradumiem  un dzīves pieredzi. Visas Pā Solta mīlētas, lolotas un atbalstītas. Māsas nesaņem nekādus miljonus, jo tēvs uzskata, ka katrai māsai pašai ir jāspēj nopelnīt sev iztiku. Tomēr viņas visas saņem ko vērtīgāku, tēva mīlestības apliecinājumu un norādes par viņu patieso izcelsmi. Māsām jāsecina, ka viņu tēvs par viņām zina vairāk, kā viņas to viņam atklājušas. Vecāko no māsām – Maiju Pā Solta atstātās norādes aizved uz Brazīliju, kur meklējot informāciju par savu ģimeni Maija atrod pati sevi un beidzot sāk dzīvot, jo pēdējos četrpadsmit gadus, kāda pagātnes notikuma dēļ, pavadījusi slēpjoties no apkārtējiem un pati no sevis.

Romāns “Septiņas māsas” aizved lasītāju uz krāsaino Brazīliju un bohēmisko Parīzi. Krāšņa daba, Parīzes šarms, īsta mīlestība, kaislība un upuris, kas nests savas ģimenes labā. Tas ļauj lasītājam piedalīties slavenās Riodežaneiro Kristus statujas tapšanā un atklāt tās noslēpumu. Kā pati autore saka, visi vēsturiskie, ģeogrāfiskie un astroloģiskie fakti ir patiesi, tas ir nav autores izdomāti, bet reāli eksistē. Viņai ir bijusi iespēja tikties ar Kristus statujas arhitekta de Silva Kosta mazmazmeitiņu, kas laipni dalījusies informācijā par sava vecvectēva paveikto. Tas kā autore apvieno to visu brīnišķīgā un aizraujošā stāstā ir vienkārši apbrīnojami. Jau pati ideja par māsām, kas nes vienā zvaigznājā ietilpstošu zvaigžņu vārdus ir interesanta. Līdzīgi kā romānā “Pusnakts roze” autore spēj ļoti veiksmīgi vienā darbā sasaistīt dažādus laikmetus, tradīcijas un kultūru, ļoti veiksmīgi atveidojot katra laikmeta sabiedrību.

Lai arī šī grāmata ir veltīta vecākajai no visām māsām, autore tik prasmīgi uzzīmē arī pārējo māsu tēlus, ka lasītājs jau tagad alkst uzzināt, kādi ir viņu noslēpumi, kādi piedzīvojumi sagaidīs viņas. Es jau paspēju izvēlēties, kura no māsām man šķiet simpātiskāka un kura mazāk simpātiska. Pirmā grāmata noteikti rada vēlmi lasīt nākamās, jo rakstnieces izmestā ēsma savu ir paveikusi. Lai autorei izdodas iecerētais un,… pt,pt,p…t, nepiepildās norvēģu izdevēja bažas, ka autores neplānotas nāves gadījumā, nebūtu neviens, kas zinātu kā šī sērija beigsies! Uz viņas vīru kā informācijas sniedzēju cerēt būtu ļoti naivi, jo pēc tam, kad autore viņam kāda ceļojuma laikā bija grāmatas sižetu izstāstījusi, viņa komentārs bija aptuveni šāds: Dārgā, es ne velna nedzirdēju, jo koncentrējos uz ceļu!

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>