Carpe diem!

janvāris 2016
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Historia

Sallija Grīna

300x0_mezoniga_puse_vaksSallijas Grīnas triloģijas pirmo daļu “Tumšā puse” lasīju vairāk kā pirms gada. Tobrīd bija tieši iegadījies, ka mēneša laikā biju izlasījusi vēl piecas šāda žanra grāmatas, turklāt pēc vairāku gadu pārtraukuma un, jāsaka godīgi, laikam biju mazliet “atēdusies”, jo uz citu grāmatu fona šī, par spīti iepriekš radītajai ažiotāžai, īsti neiegaršojās un likās pablāva. Tomēr, tā kā šad tad par galvenā varoņa Neitana turpmāko likteni iedomājos, loģiska bija arī otrās triloģijas daļas izlasīšana.

Jāsaka, šī daļa man patika daudz labāk. Iespējams, ka pirmajā daļā mani tracināja Neitana upura loma, tas kā autore sadistiski lika viņa ciest un cik izsmalcināti aprakstīja katra ļaundara ņirgāšanos par galveno varoni un viņa mocīšanu. Triloģijas otrajā daļā “Mežonīgā puse” Neitans vaira nav bezspēcīgs upuris. Viņš saņemdams no tēva rokas trīs dāvanas ir tapis par pilntiesīgu pusasiņu burvi un iemantojis ļoti spēcīgu talantu, kura atklāšana un kontrolēšana pašam Neitanam sagādā gana lielas galvassāpēs, jo viņā kā jau pusasinī sadzīvo vismaz divas puses. Neitans vairs nav vārgs un nespēcīgs, viņš ir kļuvis par nežēlīgu karavīru un tādēļ ir interesants arī aliansei, kuru, pārkāpjot savām bailēm, stereotipiem un aizspriedumiem, izveidojuši melnie, baltie un pusasiņu burvji, lai nostātos pretī necilvēcīgajai Padomei un tās vadoņiem. Laikā kad Neitans saņēmis dāvanas un mēģina risinājumu, kā glābt savu iemīļoto Annalīsu, burvju pasaulē ir notikušas pārmaiņas, pret kurām saceļas ikviens saprātīgi domājošs burvis neatkarīgi no tā vai ir melnasinis, baltasinis vai pusasinis. Jāsaka gan, ka Neitana cienītāju pulciņš ir ļoti neliels, baltasiņi viņa baidās, bet melnasiņi nicina, kā jau katru pusasini. Aliansei Neitans ir interesants vēl viena iemesla pēc: viņš ir vienīgais, kura spēkos ir pierunāt aliansei pievienotie pašu spēcīgāko no burvjiem – Neitana tēvu Markusu. Pašu Neitanu pievienoties aliansei mudina tikai divas lietas: atriebība un mīļotās Annalīsas glābšana. Vienošanās tiek noslēgta un cīņa var sākties.

Paralēli cīņai, kas norisinās starp dumpiniekiem un medniekiem, kuri ir galvenais Padomes spēks un nāvējošais ierocis, grāmatā spraiga attīstība notiek arī mīlas frontē un šeit jau vairs nav runā par divpusējām attiecībām, bet gan par īstu mīlestības trīsstūri, kura centrā ir Neitans. Jāsaka, ka šis ir visai interesants aspekts, jo ja godīgi, pirmajā triloģijas daļā biju palaidusi garām brīdi, kad saka attīstīties viena no mīlestība līnijām, biju pārāk koncentrējusies uz acīmredzamāko un stereotipiskāko.

Triloģijā ir atvēlēta arī vieta tēva un dēla attiecībām. Un man ir prieks, ka autore ļauj Neitanam pabūt kopā ar tēvu un kaut mazliet iepazīt viņu, jo tas kas notiek grāmatas pirmspēdējās nodaļās ir ļoti negaidīts pavērsiens, lai arī notiekošais bija jau iepriekš pareģots. Es un šķiet arī Neitans, nebija iedomājies, ka pareģojums varētu piepildīties tā, kā tas izpaudās, bet… Bravo, autorei! Manā skatījumā viens no skaistākajiem un emocionālākajiem momentiem šajā triloģijas daļā.

Droši varu teikt, ka pēc “Mežonīgās puses” izlasīšanas esmu ieintriģēta un noteikti gribu izlasīt arī triloģijas noslēdzošo daļu.

Did you like this? Share it:

2 comments to Sallija Grīna “Mežonīgā puse”

  • Ahhhh, izlasot pieejamās pirmās nodaļas no trešās daļas, vispār gribās autorei veselu cepumu fabriku uzdāvināt 🙂 Nekad nevaram paredzēt, ko nākamo viņa nostrādās, bet tas vienmēr pārsteidz.

  • Klāra

    Nu tu mani saintriģēji!!! Kur tad tās pirmās nodaļas var izlasīt?

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>