Carpe diem!

novembris 2015
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Historia

Kerolaina Meisa

300x0_arhetipi_978-9934-0-5528-7Vai esat kādreiz gājušas pa ielu un vērojošas citas sievietes? Kā viņas kustas, smaida vai gluži otrādi nesmaida, cik brīva, nebrīvas, laimīgas vai nelaimīgas izskatās? Vai vērojot viņas, esat aizdomājušās, kāda no malas izskatāties pati? Un kāpēc gan dažās izskatās un jūtas nelaimīgas, neapmierinātas pašas ar sevi un apkārtējiem, bet no citām burtiski staro tāda kā laimes, apmierinātības pārpilnība. Viņu gaita ir līgana, viņu smaids fascinējošs, gribot negribot, rodas vēlme uz viņām lūkoties vēl un vēl. Kāds ir viņu noslēpums? Es tiešām to nezinu, bet varu minēt – viņas vienkārši jūtas labi savā ādā. Dara, to, kas viņām patīk, ir apmierināts ar sevi un savu uzskatu, dzīvo harmonijā ar sevi. Jautāsiet, kā atrast šo harmoniju? Es tiešām nezinu, bet viens no veidiem varētu būt mēģināt atpazīt savu arhetipu un dzīvot atbilstoši tā diktētajiem principiem. Kas ir arhetips, kā tas ietekmē mūsu dzīvi un kā saprast, kādi arhetipi mājo mūsos (jo vienā cilvēkā var savienoties vairāki arhetipi) noteikti palīdzēs Kerolainas Meisas grāmata “Arhetipi”.

Savā grāmata “Arhetipi” Kerolaina Meisa vēršas tieši pie sievietēm. Tomēr arī vīriešu dzīvi veido noteikti arhetipi un autore nedaudz, katra sievišķā arhetipa ietvaros, pievēršas arī vīrišķajiem analogiem. Tā kā neviens nav apdalīts un grāmatu var lasīt abi dzimumi. Vīrietim tā varbūt palīdzēs saprast sieviešu dabu. 🙂

Grāmatai pavisam ir 12 nodaļas. Pirmajās divās nodaļās autore skaidro, kas tad īsti ir arhetips, kā tas iespaido katru cilvēku. Kādas ir arhetipu saimes un to kā apzināties savu arhetipu. Autore skaidro, kā zināšana par arhetipiem ikvienam var palīdzēt brīžos, kad dzīvē notiek pārmaiņas, kuras cilvēks ietekmēt nevar. Viņš vienīgi var izvēlēties, kā dzīvot un pie kura no saviem arhetipiem “meklēt palīdzību”, lai pēc šīm pārmaiņām spētu dzīvot harmonisku un pilnvērtīgu dzīvi.

Nākamajās desmit nodaļās tiek aplūkoti desmit biežāk sastopamie sieviešu arhetipi: Cīnītāja, Māksliniece/Radošā, Atlēte, Gādīgā, Stilīgā, Intelektuālā, Karaliene/Direktore, Dumpiniece, Garīgā Meklētāja, Vizionāre. Autore ļoti detalizēti pievēršas katram no arhetipiem, iesākumā dodot īsu un kodolīgu informāciju par arhetipu (saime, izpausmes veidi, dzīves ceļš, individuālais uzdevums, universālā mācība, noteicošās iezīmes, ēnas puses, vīrišķīgais analogs, mīti, uzvedības modeļi un lielākais izaicinājums), pēc tam katru punktu iztirzājot atsevišķi. Katras nodaļas beigās autore informāciju, kā atpazīt savu arhetipu, kādas raksturīgākās īpašības un uzvedības modeļi, kā vislabāk iejusties savā arhetipā, kas padara konkrētā arhetipa mantinieci stipru, kas viņu novājina.

Pašā pēdējā grāmatas nodaļā autore dod citu dzīvē sastopamo arhetipu galeriju, īsi raksturojot katru no tiem.

Pēc grāmatas izlasīšanas sevī noteikti atpazinu Mākslinieci/Radošo. Jāsaka šis atklājums deva man drosmi, izvēlēties ikdienas gaitās, kā arī dodoties uz dažādiem pasākumiem, uzkrītošāku apģērbu kā parasti. Pati jūtos labi un saņemu daudz komplimentus. Noteikti tā arī turpināšu. Varu teikt grāmata mani iedvesmoja beigt sevi slēpt pelēkā un garlaicīgā apģērbā, bet vilkt mugurā, ko tādu, kas citos varētu izraisīt izbrīnu. Un kas par to, ka kāds nesapratīs. Es taču esmu Māksliniece/Radošā! Vēl sevi atpazinu kaut ko no Gādīgās, Intelektuāles un Vizionāres.

Ļoti interesanta un iedvesmojoša grāmata, kas varbūt nav vienīgā, pareizā laimīgas un harmoniskas dzīves recepte, bet šis zināšanas noteikti atvieglos ikviena ceļu pretī sev un savai patiesajai būtībai.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>