Carpe diem!

oktobris 2015
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Historia

Rita Falka “Cūkgalva al dente”

300x0_cukgalvaVai jūs pazīstat Franci? Neliela Bavārijas ciematiņa policistu, kuram ir gandrīz kurla, bet varen žirgta Ome un Paps, kas uz bītliem ir kā traks. Ak, jā, viņam vēl ir brālis – Siekalcūķis, kurš nesen kļuvis par tēvu un kuram par nepatiku, viņa atvase Franci vienkārši dievina, turklāt kā par spīti tēvam vārdus “Francis” un “onkulis Francis” iemācās pateikt ātrāk kā “tētis”.

Iepriekš ar Ritas Falkas detektīvromānu galveno varoni policistu Franci Eberhoferu un visu viņa ciematu varēja sastapties grāmatās “Ziemas kartupeļu knēdeļi” un “Nūdeļu blūzs”. Tie, kuri izlasījuši abas šīs grāmatas, noteikti ar prieku ķersies pie trešās – “Cūkgalva al dente”. Ritas Falkas radītais varonis vienaldzīgu atstās reto. Kāds varbūt vīpsnās un teiks, ka stulbi, bet lielāka daļa visticamāk smiesies vēderu turēdami par policista Franča piedzīvojumiem, pārdzīvojumiem un uzvarām. Lai piedod man vīrieši, bet šādu tēlu var radīt tikai sieviete. 🙂

Francis iepriekš strādājis Minhenē un varētu padomāt, ka dzimtajā ciematā viņam aiz garlaicības jānobeidzas, bet tā viss nav, jo Francim ir darba pilnas rokas. Jāpāraudzina turku ģimenes vīriešu pārstāvjus, kas savu radinieci – Vācijas pilsoni pret pašas gribu spiež precēt nemīlētu vīrieti, jātransportē uz stadionu jaunā tribīne, jāapsargā psihopāts Ladhūtē un vēl pa starpai jāizvadā Ome pa veikaliem, kur aicināt vien aicina dažādas atlaides, kā arī jātiek galā ar Papa bītlu māniju. Turklāt Francis ir kļuvis par komisāru un viņa uniformu rotā spoža sudraba zvaigznīte. Francis tiešām tiek galā ar visiem uzdevumiem, lai arī reizēm jāliek lietā dienesta ierocis. Par ko dažiem labpatīk sacelt traci un paziņot, ka viņš nav savas uniformas cienīgs. Francim par to viens pīpis, lai birģermeistara kungs patur savu uniformu, Francis Eberhofers var doties mājās arī tērpies paša pirktajās apakšbiksēs.

Vārdu sakot, Francis dzīvotu mierīgi nost savu dzīvi, ja ne asiņaina cūkas galva tiesneša Morāčeka laulības gultā. To vēl Francis spētu pārdzīvot, bet Morāčeka apmešanās uz dzīvi Franča mājās, aizrautība ar bītliem, Omes kulināro labumu iznašķošana un visai kriminālas izdarības kopā ar Papu ir mazliet par daudz. Francis, par spīti kolēģu smīkņāšanai dodas psihopāta meklējumos, palīgā ņemdams arī savu veco labo pārinieku, tagad detektīvu Rūdiju.

Psihopātam ļoti veiksmīgi izdodas Franci vazāt aiz deguna, turklāt viņš nebaidās par godīgo policistu arī paņirgāties. Taču galu galā, tieši viņš ir tas, kurš nogāžas ciešā miegā, tā saņemot sodu par savu rijību un Francis kārtējo reiz visiem pierāda, ka ir profesionālis, lai arī apkārtējiem tīk to apšaubīt. Protams, Morāčeks nav vienīgais, kurš Francim jāglābj. Izrādās arī Sūzijai, kura tik lepni pameta Franci un devās pie sava itāļu lovera, nepieciešama Franča palīdzība. ja Francis nepratīsies un neglābs Sūziju, viss ciems ir gatavs piespiest viņu to izdarīt. Nav, nav viegli būt dzimtā ciema policistam, bet Francis Eberhofers godam tiek galā, par spīti viesiem mēlnešiem.

Ritas Falkas grāmata “Cūkgalva al dente” ir tikpat smeķīga kā abas iepriekšējās un liek cerēt, ka autore Franci nesadomās aizsūtīt pensijā, tādējādi liedzot lasītājiem iespēju sekot tālākajiem Franča piedzīvojumiem. Īsāk sakot, jautrs un aizraujošs vācu detektīvs, arī sava veida pavāra grāmata, jo pēc Falkas grāmatu izlasīšana vienmēr rodas vēlme ko no pieminētā nogaršot.

Did you like this? Share it:

2 comments to Rita Falka “Cūkgalva al dente”

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>