Carpe diem!

oktobris 2015
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Historia

Kristīna Olsone “Akmens eņģeļi”

300x0_akmensengeliem_978-9934-0-5349-8Kristīnas Olsones grāmata “Akmens eņģeļi” ir trešā grāmata grāmatu sērijā, kas domāta 9-12 gadus veciem bērniem. Arī šajā grāmatā lasītājs seko trīs draugu Billijas, Aladina un Simonas piedzīvojumiem, kas pirmajā brīdī izskatās ļoti mistiski un šermuļus uzdzenoši. Tomēr kā jau iepriekšējās grāmatās, arī šajā visam rodams loģisks izskaidrojums un lielākā daļa mistikas izrādās cilvēku roku darbs, lai arī grāmatas beigās autore lasītājiem atstāj norādes par īstas mistikas klātesamību.

“Akmens eņģeļos” ir pienākusi Simonas kārta baidīties no spokiem un mirušajām dvēselēm. Meitene pavada Lieldienu brīvdienas Ohusā pie savas vecmāmiņas, kura dzīvo ļoti skaistā, vecā viesnīcā.  Taču šī vizīte pie vecmāmiņas atšķiras no citām. Nopūtu istabā skan čīkstoši soļi, kasešu atskaņotājs atskaņo baisas balsis, bet milzīgās akmens statujas dārzā sākušas pārvietoties. Turklāt vecmāmiņas dārzā ik pa laikam uzrodas kāds mistisks vīrs. Tas viss Simonu ļoti biedē un viņa aicina talkā draugus, lai atklātu to, kurš vainojams pie šim biedējošajām izdarībām.

Noslēpumi, protams, atklājas un ir saistīti ar pašas Simonas ģimeni. Šeit autore liek saviem lasītājiem aizdomāties par komunikāciju radinieku starpā. Visi šie pārdzīvojumi būtu atkrituši, ja notikumos iesaistītie cilvēki būtu vienkārši aprunājušies un izstāstījuši par to, kā jūtas un, galu galā, vēlas, nevis ik pa laikam pārbīdījuši statujas un ierakstījuši kasešu atskaņotājā baisas balsis.

Tā pat kā iepriekšējā grāmatā arī šajā, autore skar tēmu, par kuru ar bērniem, it kā lai viņus pasargātu, runāt nemēdz. Šoreiz tā ir smaga slimība un nāve. Simonas vecmāmiņa ir smagi slima ar vēzi un viņas aiziešana mūžībā ir tikai laika jautājums. Tieši Simona šajā situācijā ir tā, kas rīkojas visloģiskāk, liekot saviem vecākiem un pārējiem ģimenes locekļiem saprast, ka tieši smagie brīži ir te, kas ģimeni tuvina, liek būt blakus un piedot.

Grāmatas sižets. kā ierasts ir raits, aizraujošs un domāt mudinošs.

Did you like this? Share it:

2 comments to Kristīna Olsone “Akmens eņģeļi”

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>