Carpe diem!

oktobris 2015
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Historia

Elīna Zelčāne

300x0_noperfekciuzmilest_978-9934-0-5410-5Kā jums šķiet? Vai jūs esat perfekcioniste/e? Es līdz šim biju pārliecināta, ka man līdz perfekcionistei ir tikpat tālu, cik no Zemes līdz Marsam. Taču izlasot geštaltterapeites un filozofes Elīnas Zelčānes, sapratu, ka šajā ziņā esmu alojusies. Jā, mana māja nebūt nav perfektā kārtībā, es neizskatos perfekti un arī savu bērnu neaudzinu perfekti. Stāsts par perfekto mammu noteikti nav stāsts par mani. Tomēr ir jomas, kurās, ka izrādās slimoju ar perfekionismu. Un savādāk tas nemaz nevar būt, jo tā esmu tikusi audzināta un tā tikusi audzināta arī lielākā daļa manas paaudzes. Mums šis perfekcionisms liekas norma, tikai, nez kādēļ, paši īsti laimīgi nejūtamies. Ja īsti nav skaidrs, kas tev neļauj harmoniski un mierīgi dzīvot, ir sajūta, ka dzīvo smagi vai esi iesprūdis savā dzīvē, iesaku izlasīt šo Elīnas Zelčānes grāmatu.

Man ļoti patika, ka autore neatskaita sausas teorijas, nekrata ar pirkstu un nemētājas ar supergudriem terminiem. Viņa ļoti vienkārši un labi saprotami izskaidro, kas tad īsti ir perfekcionisms un no kurienes tam kājas aug. Viņa ataino šīs perfekcionisma izpausmes, atklājot pašas piedzīvoto un stāstot par to, kur un kā perfekcionisms izpaužas viņas ikdienā, attiecībās ar apkārtējiem.

Tad kad ir tapis skaidrs, kas tad īsti ir perfekcionisms un kā tas gandē mūsu dzīvi, autore apskata perfekcionisma izpausmes dažādās cilvēka dzīves jomās: attiecībās ar bērniem, partnerattiecībās un attiecībās ar līdzcilvēkiem. Katrā nodaļā autore apskata reālas situācijas no dzīves, ar kurām saskārusies , kā arī piedāvā reālus ieteikumus, kas viņas gadījumā ir palīdzējis. Tomēr viņa uzsver, ka tas, kas der vienam, ne vienmēr derēs citam.Tikai mēs katrs varam atrast sev piemēroto recepti. Autore redzami parāda, ka vienīgi mīlestība pret sevi, sev mīļajiem un līdzcilvēkiem ļauj cilvēkam būt laimīgam. Tomēr ceļš uz mīlestību nav vienkāršs. Tikai katrs pats var atrast un izvēlēties sev vislabāko un vispiemērotāko ceļu no perfekcionisma uz mīlestību.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>