Carpe diem!

septembris 2015
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Historia

Salla Simuka

Skarbāku trilleru cienītāji noteikti manu sajūsmu lasot Sallas Simukas Sniegbaltītes triloģiju, visticamāk tā arī nesapratīs, tomēr arī pēc otrās un trešās triloģijas grāmatas izlasīšanas nekas nav mainījies. Man šī grāmata patīk. Kāpēc? Man patīk pašas autores rakstības stils, veiksmīgi ievīta mitoloģija, arī dzīves filozofija. Par rimtumu maskējies spraigums un… jā nozieguma glezna. Autore uzglezno skaistu slepkavību, tādu no kuras nerauj uz augšu. Pat līķis saldētavā top par Sniega karalieni. Mani netraucē tas, ka darbojošās personas ir pusaudži, es nespēju viņus uztvert kā pusaudžus. Lumiki  jau nu pavisam nē, viņa jau pieaugusi kļuvusi ļoti agri. Un ja tā godīgi,  mēs pieaugušie tādi paši vien pusaudži esam, dažs tikai dzīvē vairāk pa ragiem dabūjis. Reizēm man liekas, ka mazliet par daudz uz pjedestāla uzceļam, dažs labs pusaudzis ne pēc savas gribas dzīvē piedzīvojis vairāk kā mēs  savā pieaugušā mūžā. Emocijas, izjūtas viņiem ir tādas pašas kā mums un sāp tieši tikpat skaudri. Par to arī ir Sniegbaltītes stāsts.

300x0_sarta_ka_asins_mazvaksTriloģijas pirmo grāmatu “Sārta kā asinis” izlasīju kā triloģijas otro grāmatu, tāpēc uztvēru to, ka autores vēlmi lasītājam likt ceļot laikā, atpakaļ pagātnē, bet izrādijās izlasīju grāmatas nepareizā secībā. “Sārta kā asinis iepazīstina ar Lumiki, īpašu meiteni, kas ir ļoti vērīga, gudra, taisnīga un spēj tapt nemanāma. Šīs spējas viņa guvusi skaudrā dzīves skolā, kas iemācījusi sīkstumu un vēlmi nepadoties. Triloģijas pirmajā  grāmatā aprakstītie notikumi saistīti ar Lumiki dzīvi Tamperē un mācībām vidusskolā. Kā jau tas Lumiki raksturīgi, viņa pamana lietas, ko citi nepamana. Šoreiz tā ir no asinīm atmazgāta nauda skolas fotolabratorijā. Tieši savās pētnieces gara un taisnīguma pēc meitene pavisam drīz ir iesaistīta notikumos, kuros nepavisam nevēlas būt iesaistīta. Kāds aiz pārskatīšanās mēģina viņu nolaupīt, no sekotājas viņa top par vajāto un galu galā izskatā, kas liek atkārties žokļiem skolas spicākajiem puišiem, Lumiki dodas uz narkobarona pasaku ballītē “savrupmājā uz vistas kājas”. Tikai viņas vērīgums, prāta spējas un gadiem trenētā izdzīvošanas dziņa, ļauj meitenei pēc šiem notikumiem izkulties dzīvai.

300x0_melna_ka_ogle_mazvaksTrešā triloģijas daļa “Melna kā ogle” ir atgriešanās tagadnē. Tā stāsta par notikumiem pēc Lumikas atgriešanās no Prāgas. Var teikt, ka Lumiki no nepamanāmas peles ir tapusi par populāru meiteni. Viņai ir veseli trīs pielūdzēji, kuri vēlas viņu tikai sev. Viens ir puisis no pagātnes, otrs patreizējais draugs, bet trešais – izveidojis Lumiki memoriālu sava nama bēniņos… Psihopātisks stalkeris apdraud pašu Lumiki un gatavs likt līt asinīm, ja Lumiki nepakļausies viņa gribai. Meitenei nākas pakļauties, lai nelītu nevainīgo asinis. Tajā pašā laikā viņas dzīves nozīmīgākie puiši villojas savā starpā, nemanot kas patiesībā notiek. Šajā daļā atklājas arī lielais Lumiki ģimenes noslēpums, kuru pieaugušie patmīlīgi izdzēsuši no meitenes apziņas un atmiņas. Šeit atklājas pašas Lumiki būtība. Pilnīgi iespējams, ka tas arī tā paliktu noslēpums, ja ne apmāta pielūdzēja.

Vēlreiz varu tikai apliecināt to, ka pievienojos Sallas Simukas cienītāju pulkam un gaidīšu viņas nākamo grāmatu.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>